Nasıl kültürlü ve akıllı bir insan olunur?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Gayet akıllı ve kültürlü bir insan olmak istiyorum. Ders anlamında değil, genel hayat anlamında. Instagram başta olmak üzere, birçok mühendis ve bilim, teknoloji sayfası takip ediyorum. Bu sayfalar bana bayağı bir şeyler katıyor.

Her neyse, nasıl daha da akıllı ve kültürlü bir insan olurum? Bir insan benimle konuştuğu zaman, içinden "ulan ne kültürlü, akıllı adam" desin istiyorum. Dalga geçmeyiniz lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
O instagram sayfalarını tek tek takipten çık, 1-2 tane kendini kanıtlamış sayfa kalsın. Aylık olarak sağlam bilim dergileri satın al veya direkt abone olabilirsin. Bolca kitap oku, merak ettiğin konulara yönel. Başyapıt olarak görülen eserlerden de başlayabilirsin.

Ama şunu unutmamak lazım ki, bir insanla konuşurken bu izlenimi vermenin kilit noktası az konuşmaktır. Kitaplar ve makaleler oku, yıllarca kendini geliştir fakat elindeki bilgileri öylece ortaya dökme. Bir bilgi her zaman yerinde söylendiğinde değer kazanır.

Gayet akıllı ve kültürlü bir insan olmak istiyorum. Ders anlamında değil, genel hayat anlamında. Instagram başta olmak üzere, birçok mühendis ve bilim, teknoloji sayfası takip ediyorum. Bu sayfalar bana bayağı bir şeyler katıyor.

Her neyse, nasıl daha da akıllı ve kültürlü bir insan olurum? Bir insan benimle konuştuğu zaman, içinden "ulan ne kültürlü, akıllı adam" desin istiyorum. Dalga geçmeyiniz lütfen.
En etkili yöntem: Takıldığın insanları değiştir. Ne kadar kaliteli, sağlam insanlarla oturursan öyle kalkarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı