Nasıl Minecraft modlu sunucu kurulur?

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Selam, Minecraft'da kendim arkadaşımla oynamak için modlu sunucu kurmak istiyorum fakat bunun için Aternos vb. aracı siteler kullanmak istemiyorum çünkü hazır mod paketi kullanmayacağız. Kendi hazırladığım 162 modluk bir paketi oynayacağız. Nasıl sunucu kurabilirim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Radmin VPN ile oynuyordum ben arkadaşlarımla. Hamachi gibi düşünebilirsin.

Batihost alabilirsiniz ama batihost alcaksanız güvenlik biraz iyi olmalı batihost sunucuları kolay patlatılabiliyor fakat dediğin gibi büyük bir sunucu deil arkadaşlar arasında. aternos kullanmak istemiyorsan ücretsiz iyi server açan site pek yok.

Minecraft server dosyasını bulamıyorum bir türlü 1.12.2 için. Bulduklarımı da çalışır hale getiremedim anlamsız bir şekilde. Sunucuyu host etmesini biliyorum fakat sunucunun kendisini kuramadım bir türlü.

Curse Forge'dan bir modpack seçip, server versiyonunu indirebilirsiniz.

Buradan 1.12.2 indirin.
Sonra eğer Windows kullanıyorsanız masaüstüne veya istediğiniz yere server diye bir klasör oluşturun. İndirdiğiniz jar dosyasını içine atın. İçine bir de start.bat isimli dosya oluşturun içine şu kodları ekleyin.

java -Xmx1024m -Xms1024m -jar jardosyasınınadı.jar nogui

İsterseniz RAM ayarını değiştirin burada 1 GB ayarlı.
Sonra start.bat dosyasına basın sunucu açılacaktır.

Linux kullanıyorsanız aynı şekilde bir klasör oluşturun içine atın jar dosyasını ve start. Sh adında bir dosya oluşturun ve yukarıda yazdığım kodu girin aynı şekilde sonra klasörün içinde terminal açın aşağıdaki kodları yazın sırasıyla.

chmod +X start.sh
./start.sh (veya "bash start.sh" de yazabilirsiniz)

Sunucu başlayacaktır.
(Sunucu serverında EULA falan oluyor onları biliyorsunuzdur diye yazmadım)

Bağlantı noktası içinde ngrok tavsiye ederim. Ngrok'a kayıt olun orada size hesabınızı nasıl tanımlayacağınızı anlatıyor ve TCP ile yapın tavsiyem eu sunucularını kullanın ping daha az oluyor.
Sonrasında size bir adres verir işte
x.tcp.eu.ngrok.io:xxxxx gibi bir adres verir bunu arkadaşlarınıza atın bu adresten katılabilir.(arkadaşlarınızın ngrok yüklemesine gerek yoktur.)

İyi sosyaller.

Son düzenleme:
Normal sunucu kurmayı başardım fakat modlu kurmaya çalışırken sürekli sunucu crash veriyor. Yapımcıların kendi server dosyalarını indiriyor olmama rağmen anlamsız bir şekilde sunucu açılırken yarısında crash alıyor.

Normal sunucu kurmayı başardım fakat modlu kurmaya çalışırken sürekli sunucu crash veriyor. Yapımcıların kendi server dosyalarını indiriyor olmama rağmen anlamsız bir şekilde sunucu açılırken yarısında crash alıyor.
Hamahci üzerinden açın.
Çok modlu modpacklerde serverside modlar falan sürekli sorun çıkarıyor. Zaten çok kişi olmayacaksınız. Open to LAN üzerinden açmanız daha mantıklı olacaktır. Hamachi yerine Radmin VPN öneririm.
Radmin VPN ile oynuyordum ben arkadaşlarımla. Hamachi gibi düşünebilirsin.

Geri
Yukarı