Nasıl Öğrencisiniz?

Derslerime çalışıyorum, başarılıyım. Ortalama bir zekaya sahip olduğumu düşünüyorum ve herkesin zeki olduğunu düşünüyorum. Aptal'ım diyen insanlara şu sözü bırakıyorum:

"Aslında herkes dahidir. Ama siz kalkıp bir balığı ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirecektir." Albert Einstein

Sevdiğim derslere çok iyi çalışırım ama sevmediklerime hiç çalışmam. Bu yüzden notlarım genellikle birbirinden uzak oluyor. Örneğin fizikten 55 aldıysam tarihim 100 oluyor. :D

Çok çalışmayıp yüksek alanlardanım. Ama yerine göre çok çalıştığım oldu elbet. Hele bursluluk sınavına çok zaman kalmadığı vakit çalıştım. Sınava giderken bile kitabına baktım. Tevekkülümü yaptım ve kazandım. 1 yanlışım mı ne vardı. Aslında az zaman kala çalışmaya başlamamamın nedeni telefon bağımlısı olmamdı. Biliyordum çalışmam gerektiğini fakat bağımlısı olmuştum, n'apim? Sonunda bıraktım ve çalışıp kazandım işte.

Çok zekiyim ama oyunlar beni içine çekiyor 5.sınıftan beri adamakıllı çalıştığım gün sayısı 1 elin parmaklarını geçmez. Hiç çalışmadan LGS de 417 aldım matematik batırdı beni.
Zekiyim ama çalışmıyorum. :)
Sınavlara son gün çalışan tayfadanım. Derse katılımımı ve dinlememi beğeniyorum.
Şu arkadaşın aynısından işte bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı