Nasıl oyun yapılır?

348606

Hectopat
Merhabalar. 2D Pixel art grafikli bir hikaye oyunu yapmak istiyorum. İlk oyunum olacak bu. Kodlamadan hiç anlamam. Sizce oyun yapabilir miyim? Yapamazsam, yapmam için kendimi nasıl geliştirebilirim? Cevaplarınız için teşekkürler.

Bu videolara göz at derim kod yazmadan oyun yapmak için Untiy 3D üzerinden.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sanırım ben aptalım ama neden 3'de yapmamamız gerektiğini anlamadım.
Gece kuşu olarak şunları söylemek istiyorum. İnsan uzun süre uykusuz kalınca aklı daha belirginleşiyor. Yapmak istediği şeyler aklına gelip duruyor. Ama sabah olup uyanınca herşeyi boşver diyip yatmaya devam ediyor. 😅

Gece oyun işlerine girme kafayı bozarsın :D Sonra o çözemediğin buglar uyutmaz seni. Çözümünü bulursun kafanda yataktan kalkarsın sırf bunun için. Delirtir yani. Ben bir kere çözemediğim bir bugı yattıktan sonra rüyamda gördüm. Hemen fırladım gidip denedim oldu! Nasıl oluyor ya :)

Gece 12 ile 3 arası karanlıkta salgılanan melatonin hormonu sirkadyan ritminizi belirler. Ama eğer ışıklı bir ortamda olursanız bu hormon serotonine dönüşür ve daha mutlu olursunuz. Ancak vücudun dinlenmesi uzun vadede mutlu olmanızdan daha önemli olduğu için gece uyumamaya karşıyım.

Merhabalar. 2D Pixel art grafikli bir hikaye oyunu yapmak istiyorum. İlk oyunum olacak bu. Kodlamadan hiç anlamam. Sizce oyun yapabilir miyim? Yapamazsam, yapmam için kendimi nasıl geliştirebilirim? Cevaplarınız için teşekkürler.

İlk önce kodlamada biraz kendini geliştirmen gerek.
Eğer gerçekçiliği az ve pixel gibi oyunlar yapmak istiyorsan Unity ile yap.
Pixel assetler tasarlamanız da gerekiyor eğer hazır almayacaksanız.
Bir de bu videoyu ile faydası dokunabilir.

Gece oyun işlerine girme kafayı bozarsın :D Sonra o çözemediğin buglar uyutmaz seni. Çözümünü bulursun kafanda yataktan kalkarsın sırf bunun için. Delirtir yani. Ben bir kere çözemediğim bir bugı yattıktan sonra rüyamda gördüm. Hemen fırladım gidip denedim oldu! Nasıl oluyor ya :)
Uyumadan önce yapılan şeyler insanın aklına takılır oyun gibi. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı