Nasıl oyun yapılır?

Kalipsogen

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Ben 2D indie tarzı bir oyun yapmak istiyorum fakat hangi programları kullanacağım, hangi program dilini bilmem lazım vs. gibi şeylerde bilgim yok. Rica etsem bana yardımcı olur musunuz?

Bunun için eğitim alsan daha sağlıklı olur.
Fakat karar sizin.
Oyun yapmaktan anlamam 😀

Oyun motoru olarak Unity, programlama dili olarak C# öğrenirseniz ilk oyun olarak gayet güzel bir şey çıkartabilirsiniz. Udemy veya YouTube da ki ücretsiz kaynaklardan kesinlikle faydalanın. (Ücretsiz ve Türkçe Udemy kurslarına buradan ulaşabilirsiniz). Örnek olarak kendi geliştirdiğim oyundan 2 görsel paylaşmak istedim. 😃
u1.png
u2.png

Son düzenleme:
(Umarım reklama girmez.)

Bu gördüğünüz kanalın bir eşi benzeri yok Türkiye de. Bu konuya karşı hevesim olduğundan bir sürü eğitim videoları izledim, araştırma yaptım bu kadar işe yararını görmedim. İşin çekirdeğinden gelen Sensei (Kabus 22 oyunun yapımcısı.) oyun yapmakla ilgili bütün ince detayları, bilmen gerekenleri anlatıyor. Şaka yapmıyorum Türkiye de bundan iyisi bulamazsın.

Not: Videolar kodlama, 3D modelleme nasıl yapılır tarzında değil. Oyun yapmak için neler bilmen gerekir gibi.

Merhaba arkadaşlar. Ben 2D indie tarzı bir oyun yapmak istiyorum fakat hangi programları kullanacağım, hangi program dilini bilmem lazım vs. gibi şeylerde bilgim yok. Rica etsem bana yardımcı olur musunuz?
Benim de böyle bir hevesim olduğu için bu aralar araştırdım bayağı. Yardımcı olmak isterim sana. Şimdi, eğer 3D bir oyun ise, Unreal Engine 4 ve C++ işinizi görür. Ancak siz 2D yapacağım diyorsanız, Unity'nin ve C#'ın bu konuda üstüne tanımam. (Bu demek değildir ki C# ile sadece 2D oyun yapılır)

Benim de böyle bir hevesim olduğu için bu aralar araştırdım bayağı. Yardımcı olmak isterim sana. Şimdi, eğer 3D bir oyun ise, Unreal Engine 4 ve C++ işinizi görür. Ancak siz 2D yapacağım diyorsanız, Unity'nin ve C#'ın bu konuda üstüne tanımam. (Bu demek değildir ki C# ile sadece 2D oyun yapılır)
C++ başlangıç için uygun bir değildir zira zordur. Dolayısıyla Unreal Engine de başlangıç için uygun değildir. Fakat Unity ve C# oyun yapmak isteyenler ve deneyimi olmayanlar için en iyi başlangıç seçeneğidir.

C++ başlangıç için uygun bir değildir zira zordur. Dolayısıyla Unreal Engine de başlangıç için uygun değildir. Fakat Unity ve C# oyun yapmak isteyenler ve deneyimi olmayanlar için en iyi başlangıç seçeneğidir.
Kolay-Zor konusu kişiden kişiye değişmektedir. Zira, C dilini öğrenmeden C# ve C++ dillerini öğrenemeyenler var.

Geri
Yukarı