Nasıl program yaparım?

DenebK1212

Hectopat
(Yazılım dillerinden bahsetmenize gerek yok. İlk önce onları öğrenmem gerektiğini biliyorum.) Arkadaşlar istediğim şey başlıktaki yazı. Mesela program yapmak nasıl oluyor. Unity gibi özel programları var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
(Yazılım dillerinden bahsetmenize gerek yok. İlk önce onları öğrenmem gerektiğini biliyorum.) Arkadaşlar istediğim şey başlıktaki yazı. Mesela program yapmak nasıl oluyor. Unity gibi özel programları var mı?

Benim bilidiğim C++ var onunla bayağı oyun geliştirebiliyorsun ama uzman olman lazım CS:GO, PUBG vb. oyunlar C++ ile yapıldı

Visual Studio kullanarak normal masaüstü uygulamaları ve Windows 10 uyumlu uygulamalar yapabilirsin. Tavsiyem C# ile yazman. Android Studio ile Android bazlı uygulama yapabilirsin. Android Studio için Java ya da Kotlin bilmen gerek. Yine aynı şekilde Visual Studio'nun Xamarin eklentisini kullanarak C# ile mobil uygulama geliştirebilirsin. Unity ile sadece oyun ve animasyon yapabilirsin.

maxresdefault.jpg

Benim bilidiğim C++ var onunla bayağı oyun geliştirebiliyorsun ama uzman olman lazım CS:GO, PUBG vb. oyunlar C++ ile yapıldı
Anladığım kadarıyla oyun yapmak istiyorsun. Bunun için Unity ya da Unreal Engine 4 gibi oyun motorları kullanabilirsin. Unity kodlama kısmında C# kullanıyor, Unreal Engine'yi hatırlamıyorum.

Visual studio code ile yapılabilir, ona benzer birçok program var.
BTK akademiye bakabilirsin öğrenmeyi düşünüyosan, ücretsiz online eğitimleri var.

Yeni konular

Geri
Yukarı