Nasıl Python öğrenebilirim?

Ücretsiz olarak bu iki kaynağı öneririm. Süre size bağlı ne kadar hızlı kavrayabileceğinize vs. Sisteminizin iyi olmasına gerek yok. Bilgisayarınıza Python yüklerseniz çok bir şey değil zaten. En başta CMD ile Python'ı çalıştırıp (Tercih meselesi kendi IDLE'ı üzerinden veya internetteki derleyiciler ile çalışılabilir geçici süre.) sonrasında kendi IDLE'ı (?) var en başta yüklediğiniz Python'da oradan kod derlemelerinizi vs. yapabilirsiniz.

- Ne kadar sürede öğrenebilirim?
Bu sizin çabanıza ve kapasitenize bağlı. Temel bir seviyeye gelmek 5 yılda sürebilir 7-8 ayda.
- Nereden öğrenebilirim?
Bütçen yok ise Python Getting Started var ise Udemy'de Sadık Turan'ın kursuna bakabilirsin.
- Sistem özelliklerim düşük daha kolay ne öğrenebilirim?
Bu işin sistem özellikleri ile çok bir alakası yok.

Python öğrenmek istiyorum sorularım şunlardır.

- Ne kadar sürede öğrenebilirim?

- Nereden öğrenebilirim?

- Sistem özelliklerim düşük daha kolay ne öğrenebilirim?

Hocam temel olsun diye mi Python öğreniyorsunuz, yoksa ustalaşmak mı istiyorsunuz?
Eğer temel için ise benim ki gibi 6-7 ay falan sürer.
Ustalaşmak istiyorsanız yıllarınızı vermeniz gerekebilir. Önerim ustalaşacaksanız Python yapay zeka vb. de öğrenmeniz.
Kaynak olarak yakın kampüs, BTK Akademi de var bir de Udemy'den ders bakabilirsiniz.

Hocam temel olsun diye mi Python öğreniyorsunuz, yoksa ustalaşmak mı istiyorsunuz?
Eğer temel için ise benim ki gibi 6-7 ay falan sürer.
Ustalaşmak istiyorsanız yıllarınızı vermeniz gerekebilir. Önerim ustalaşacaksanız Python yapay zeka vb. de öğrenmeniz.
Kaynak olarak yakın kampüs, BTK Akademi de var bir de Udemy'den ders bakabilirsiniz.

Tam olarak ustalaşmak değil ancak üniversitede oyun yazılım okumak istiyorum.

Ayrıca yaşadığınız sorunlarda genelde cevap bulacağınız kaynaklar İngilizce olacaktır. Bu yüzden İngilizce olarak öğrenmekte işinize yarayabilir.
Tam olarak ustalaşmak değil ancak üniversitede oyun yazılım okumak istiyorum.
O zaman şimdiden bu işin temelini öğrenmek için C# (Unity) veya C++ (Unreal Engine) ile oyun geliştirmeye başlamanız daha iyi olabilir.

Geri
Yukarı