Nasıl Rusça öğrenebilirim?

Kendi basina kiril alfabesi öğrenmekten baslayabilirsin. Önce okumayı ogrenip Rusça kitaplar okuyarak hızlandırıp gramerlere, dil bilgisine gecersin. Banyo aynasına, odanin duvarlarına mesela günde 20 kelime öğren, aklına gelen Rusça kelimeleri ve Türkçe karşılıklarını yazarak her gün görmüş olur ve hafızana daha kolay girer. Yaşayarak öğrenirsen daha kolay ve kalici olur tabii ki. Imkanin varsa Ukrayna'ya gidip arkadas edinmeni yasayarak öğrenmeni öneririm. Ben Fransizcayi yasayarak ve günde 5 saat civarı calisarak öğrendim. Daha sonra Rusca için de Ukrayna'ya gittim, Ukraynalilar Rusça'yi siiveli konusur zaten, köylü gibi. Pek benlik bir dil degildi, ögrendigim dile de cogunlukla ters düştü 3 ay az çok calistim sonuc alfabeyi ve bir kaç cumle kurmayı öğrendim. Demem o ki; bol bol pratik yap en yatkin oldugun dili öğrenmeye basla, dil öğrenmek çok zevklidir tempoyu yakalarsan öğrendikçe, iletişime girip pratiğe doktukce daha çok öğrenesin gelir. Ornek olarak Fransizca bilen biri Italyanca, Ispanyolca'yi rahatlıkla öğrenebilir. Ingilizce bilip de Almanca'yi kolay öğrenmek gibi. Dil aileleri aynı. Sana en cok faydali olacak dili secmen onerimdir, hadi kolay gelsin :)

Edit: 1 yıllık konuyu niye hortlatiyorsunuz arkadas, yeni gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı