Nasıl sakal tıraşı olunmaz?

sen7en

Kilopat
Yer
İzmir, Narlıdere
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İster kartuşlu, ustura veya jiletli tıraş makinesi ile tıraş olun ama bu ağabeyimiz gibi olmayın :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bi kere jilet öyle mi kullanılır. Sürekli aynı bölge üzerinde seri hamlelerle kazıya kazıya sakal tıraş oluyor. Tek hamlede bilemedin iki hamlede geçtiğin bölgenin işini bitirirsin. Eğer sakalın uzunsa ikinci kez köpük sürüp tahriş etmeden tekrar geçersin. Gerçi günlük tıraş olanlar için geçerli bir durum değil.

Öncelikle sıcak su şart. Sakalları bir güzel yumuşatıp köpük, jel, tıraş sabunu vb. ürünlerle iyice köpürteceksin. Eliniz ya da tıraş fırçası ile sürebilirsiniz. Ondan sonra jileti kaynar suya daldırıp daldırıp yanaklardan başlayacaksın. Yukardan aşağı doğru kademe kademe kesiceksin. Her kademede jileti sıcak suya tutacaksın. Jilet başlığı temiz ve kıllar ile tıkanmamış olacak. Çeneden sonraki taraf(gıdı) için çıkış yönüne göre jiletin yönünü değiştireceksin.

Buradaki önemli nokta kılların çıkış yönüne doğru kesmeniz. Tersi yöne keserseniz batık, kıl dönmesi ve cilt tahrişi meydana gelir. Cildiniz fevkaledenin fevkinde yanar üzerine bir de ben kolonya döker öyle yakarım.

Son düzenleme:
Öncelikle sıcak su şart. Sakalları bir güzel yumuşatıp köpük, jel, tıraş sabunu vb. ürünlerle iyice köpürteceksin. Eliniz ya da tıraş fırçası ile sürebilirsiniz. Ondan sonra jileti kaynar suya daldırıp daldırıp yanaklardan başlayacaksın. Yukardan aşağı doğru kademe kademe kesiceksin. Her kademede jileti sıcak suya tutacaksın. Jilet başlığı temiz ve kıllar ile tıkanmamış olacak. Çeneden sonraki taraf(gıdı) için çıkış yönüne göre jiletin yönünü değiştireceksin. Buradaki önemli nokta kılların çıkış yönüne doğru kesmeniz. Tersi yöne keserseniz batık, kıl dönmesi ve cilt tahrişi meydana gelir. Cildiniz fevkaledenin fevkinde yanar üzerine bir de ben kolonya döker öyle yakarım.
Traş olmuş kadar oldum. Teşekkürler. 😂😂 @Orcun61

Yeni konular

Geri
Yukarı