Nasıl yurt dışında okunur?

Warrior123

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Şu an eşit ağırlık 11. sınıf bir öğrenciyim. Bildiğiniz üzere, şu anda ölü bir ülkede yaşamaktayız. Ki ben de bundan dolayı buradan en yakın zamanda kaçmak ve de kurtulmak istiyorum. Üniversiteyi yurt dışında nasıl okuyabilirim? Yani pek bilgim yok bu konularda ama ücretli/ücretsiz şekilde yurt dışında bir bölüm okuyamaz mıyım? Yani İngilizce seviyem b2, zamanında eğitimini aldım. Tabii bu yeterli mi, değil. Yani dil gerekiyor mu, iyi bir puan gerekiyor mu? Atıyorum boğaziçi Hukuk'luk bir puan aldım mesela. Bu yurt dışına çıkmamda olumlu etki gösterir mi, yoksa iyi puan almakla alakalı değil mi?

Ek olarak da olur da gidemezsem, eşit ağırlık veya sözel alanlarındaki hangi mesleklerin yurt dışına yönelik önü açık? Hangi bölümler benim daha çok gidebilmeme yardımcı olur.

Yardımcı olursanız gayet sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O tren kaçtı 2-3 sene önce dostum. Kendini kurtaran kurtardı. Biz bizeyiz artık. Alış bence. Kaçış yok. Ülkeden kaçman için ya AKP'li tanıdığın olacak ya da bol bol para ve tahsil.
Yapma ya. :( 2-3 sene önce de yine aynı kafa vardı bu topraklarda, halen de aynı kafa var. Bence bir yolu vardır ya halen.

Baktım olmuyor, gençlik kolları'nda işe başlarım. 2023 ay'a çıkış için planlar hazırlarım. Kurtarmaz mı bu? Harbiden boşa okuyoruz bu ülkede ha.

Almanya için buradan istediğin bölümü herhangi bir üniversiteden kazanman, bloke hesap için yanlış hatırlamıyorsam 10 bin Euro(aylık olarak geri ödüyorlar) ve başvurduğun üniversiteden kabul alman lazım. Daha çok bilgi için araştırma yapmanı öneririm.

Almanya için buradan istediğin bölümü herhangi bir üniversiteden kazanman, bloke hesap için yanlış hatırlamıyorsam 10 bin Euro(aylık olarak geri ödüyorlar) ve başvurduğun üniversiteden kabul alman lazım. Daha çok bilgi için araştırma yapmanı öneririm.
Almanya diline çok önem veren bir ülke, Almancanın iyi bir düzeyde olması gerek diye biliyorum.

Yapma ya. :( 2-3 sene önce de yine aynı kafa vardı bu topraklarda, halen de aynı kafa var. Bence bir yolu vardır ya halen.

Baktım olmuyor, gençlik kolları'nda işe başlarım. 2023 ay'a çıkış için planlar hazırlarım. Kurtarmaz mı bu? Harbiden boşa okuyoruz bu ülkede ha.
Yok öyle bir şey hocam. Kan bağı ile oluyor bu bahsettiğin işler veya gerçektende bir parti yetkilisinin gözüne girecek bir faaliyet yapmış olman gerek. Öyle bana torpil yapacaklar diye sosyal medyada yalakalık yapma sakın, sadece kendini rezil edersin. Ya İran olacağız ya da Venezuela.

Geri
Yukarı