Nasılsınız?

Erenla

Hectopat
Makaleler
9
Merhaba arkadaşlar, nasıl gidiyor.
Açıkçası benim için iyi gitmiyor YKS senesindeyim dün dershanem başladı gitmedim gidesimde yok nedense ne ders çalışasım ne deneme yapasım geliyor çok bunaldım sizle dertleşeyim dedim.

Aynen bu.

Dosya Ekleri

• alex.jpg
    alex.jpg
    66,6 KB · Görüntüleme: 63
Bu durumda Türkiye'de yaşayıp mutlu olan insanın aklından şüphe ederim. Geçim desen yok onu bir kenara atalım deprem felaketi sardı şimdi de ülkeyi, umarım büyük Marmara depremi olmaz (olacak gibi görünüyor).

Merhaba arkadaşlar, nasıl gidiyor.
Açıkçası benim için iyi gitmiyor YKS senesindeyim dün dershanem başladı gitmedim gidesimde yok nedense ne ders çalışasım ne deneme yapasım geliyor çok bunaldım sizle dertleşeyim dedim.

Ustam ben 2019 da bir üretmeyi istediğim bir ürün vardı. Yaptığım projenin benzerlerinin 1900'lerdeki patentlerine kadar okuyup araştırdım. Ürünü nasıl satarım pazarlarım hangi ülkelere ihraç edebilirime kadar girdim.(O ülkede garantiyi nasıl sağlayacağıma kadar) Fakat ekonomi kötüleşiyordu Türkiye'de yapmam zor olur. Proje yazılım üzerine değil yazılım konusunda eğitimimde var gideyim kendi alanımdaki projelere yöneleyim deyip vazgeçtim. Sonra pandemi oldu o üretmeyi düşündüğüm ürünün kullanımı patladı. Sadece Türkiye pazarına o ürünü satsaydım ki benzer ürünler stok yetiştiremyordu. Özellikle benzerlerini Çin'den ihraç ederek gelir elde eden firmalar ürün getirememeye başladı. O dönemde ben ürünü çıkartmış ve satıyor olacaktım. 2.7 milyon dolar sadece Türkiye'ye satıştan elde edeceğim gelirdi. Çok uzattım fakat demek istediğim fırsatlar bitmiyor. Çabalamayı bırakmamanız lazım. Etiyopya gibi ülkelerde milyar dolarlık değere sahip şirketler çıkabiliyorken Türkiye o ülkelerin kat ve kat ilerisinde ve potansiyeli halen yüksek.

Geri
Yukarı