Nays kart yurt dışı harcamalarında fazla para çekiyor

Bilgilendirdiğiniz iyi oldu hocam, işin akıbetini öğrenmiş olduk. Teşekkürler 👍

Ufak bir güncelleme yapmak istiyorum hocam. Bu gün tekrar görüştüm Nays müşteri hizmetleri ile. Sorunun bilgisinde olduklarını söylediler. İade kampanyasından gelen fazladan tutar 5-10 lira gibi ufak rakamlar gözükse de kaç müşteriye bu şekilde fazladan ödeme yapıldı bilgimiz yok. Bu açıdan bakılırsa bankanın bunu bir an önce düzeltmesi gerekli.

Ufak bir güncelleme yapmak istiyorum hocam. Bu gün tekrar görüştüm Nays müşteri hizmetleri ile. Sorunun bilgisinde olduklarını söylediler. İade kampanyasından gelen fazladan tutar 5-10 lira gibi ufak rakamlar gözükse de kaç müşteriye bu şekilde fazladan ödeme yapıldı bilgimiz yok. Bu açıdan bakılırsa bankanın bunu bir an önce düzeltmesi gerekli.

Katılıyorum. Bunu bir keresinde, sözde "fazla çekilen tutarın iade edileceğini" söyleyen danışmana sormuştum; dedim eğer bu tutar iade edilecekse, hesabıma olması gerekenden fazla hediye para yatırmış oluyorsunuz; verdiği yanıtta ise "hediye paralar, çekilen tutara göre yatırıldığı için böyle bir durum söz konusu" demişti. Dediğiniz gibi, olayın tamamen bilincindeler lakin önlem almıyorlar. Burada bizim yapabileceğimiz bir şey yok maalesef.

Sadece bununla kalsa yine iyi, geçenlerde hesabıma iade ettiğim bir ürünün iadesi yattı lakin yatan iade tutarı hesap hareketlerimde çıkmadı. İki farklı iade bekliyordum hangisinin yattığını öğrenemediğimden dolayı müşteri hizmetlerine sordum, dedim kaç lira iade yattığını söyler misiniz ben göremiyorum diye. Bana verdikleri cevap şu: "Sistemde görüldüğü üzere hesabınızda 90x lira varken 430x lira harcamış görünüyorsunuz ve bu işlem sonucunda 50x lira paranız kalmış." Evet dedim, sistemde yanlış görünüyor 350-400 lira kadar bir iade yattı geçenlerde ama gözükmüyor. Konu hakkında size bilgilendirme maili atacağız dedi, o kadar.

Nays gerçekten bir o kadar kârlı ve kullanışlı olmasına rağmen bir ton hata barındıran bir uygulama. Umarım tez zamanda düzelir.

Merhaba Hocam,

Bu sorun 1 Mayıs'ta da başıma geldi. Endişelenmeyin fazla para almıyor sizden. Şöyle bir problem var;

1 Mayıs'ta hesabıma Netflix'in 97,99TL ödemesi için 100 TL aktardım.
Benden doğru tutarı çekti. Ancak Nays uygulaması üzerinde 100 TL'den fazla tutar (örneğin 110 TL) çekildiği gözüküyordu. Ki bu mümkün değil, çünkü bakiyemde o kadar para yok. Bu doğrultuda hediye olarak %50'sini yani 55 TL hediye para yattı. Normalde 48,99 TL iade etmesi gerekiyordu.

Sorunu İletişim Formu | Türkiye İş Bankası A.Ş. adresinden bildirmemi istediler. Ancak bu ayki harcamada da fazladan ödeme yapılmış. Tekrar müşteri hizmetlerine bildireceğim.

@HCI @kcg sizin de bilginiz olsun.

Çok teşekkürler.

Bu heryerde herkeste olan birşey.
Dolar şuan 20.70 değil 21.50 aslında
5-7% kar marjı fiyat farkı bundan.

Merhaba Hocam,

Bu sorun 1 Mayıs'ta da başıma geldi. Endişelenmeyin fazla para almıyor sizden. Şöyle bir problem var;

1 Mayıs'ta hesabıma Netflix'in 97, 99TL ödemesi için 100 TL aktardım.
Benden doğru tutarı çekti. Ancak Nays uygulaması üzerinde 100 TL'den fazla tutar (örneğin 110 TL) çekildiği gözüküyordu. Ki bu mümkün değil, çünkü bakiyemde o kadar para yok. Bu doğrultuda hediye olarak %50'sini yani 55 TL hediye para yattı. Normalde 48,99 TL iade etmesi gerekiyordu.

Sorunu İletişim Formu | Türkiye İş Bankası A.Ş. adresinden bildirmemi istediler. Ancak bu ayki harcamada da fazladan ödeme yapılmış. Tekrar müşteri hizmetlerine bildireceğim.

@HCI @kcg sizin de bilginiz olsun.

Teşekkürler. Epic ve Steam alışverişlerim için hesabımdan fazla para çekilmiş sanmıştım ama çekilmemiş. Hatta fazladan ödeme yapmışlar. 71 TL iade almam gerekirken 79 TL iade almışım. Ayrıca 23 TL de ekstra hediye olarak geldi. Bu hatayı ve fazla iade durumunu müşteri hizmetlerine bildireceğim.

Normalde hiç oyun alasım yoktu ama Nays indirimini bahane ederek güzel oyunlar aldım. :) İyi ki almışım. Mafia DE ve Uncharted oyunları süper. Özellikle Uncharted oyununun Türkçe dublajı, hikayesi, oynanışı ve aksiyonu süper.

Geri
Yukarı