NBA 2K12 ve LA Noire oyunlarında donma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Burak Alkan

Gigapat
Yönetici
Yer
Nebuchadnezzar
Bilgisayarım biraz eski bir bilgisayar, özellikleri ise şöyle:

• Intel Pentium 4 3.00 GHz
  • Intel D915GRO, 3 GB DDR2 RAM
  • NVIDIA 9500 GT 1GB 128 Bit
  • Windows 7

2005 yılında almıştım ve günümüze göre baya geri kalmış, biliyorum fakat bu yaz yeni bir bilgisayar toplatacağım. Ama yaza kadar idare etmesini istiyorum gene de. Sorunum şu: bilgisayarım çok kasıyor. Yeni çıkan NBA 2K12 ve LA Noire oyunlarını tavsiye edilen gereksinimlerine sahip fakat Low ayarlarda bile 6-7 saniyelik donmalar gerçekleşiyor. Bu hemen hemen her oyunda böyle. Bilgisayaraki gereksiz dosyaları sildim, virüs taramaları yaptım, sürücüleri güncelledim, kasanın tozunu aldım, fakat ne yaptıysam hala istediğim ya da olması gereken performansa sahip olamıyorum. İnternetteki hemen hemen her tavsiyeyi denedim fakat işe yaramadı. Son kez bir de size sorayım dedim.

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Yer
İstanbul
2005 yılında satın aldığın bilgisayar ile 2011 yılında çıkan LA Noire’i oynayabildiğin bir dünya maalesef henüz keşfedilmedi. NASA çok uğraşıyor, galaksiyi her gün tarıyorlar, ama böyle bir dünya genelde en yakın 300 ışık yılı uzakta çıkıyor. Bu yüzden sana tavsiyem ya başka gezegenlere doğru yol al, ya da artık yakında yosun tutmaya başlayacak olan bilgisayarını emekliye ayır. Başka birisine sorsaydın belki sana işine yaramayacak bir ton tavsiyede daha bulunabilirdi ama 10 yıllık tecrübeye dayanarak şunu diyorum: imkânsız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı