NBA 2K14 oyuna yeni başlama

xSuperHerox

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar nba 2k14 yükledim oyunda yeniyim ve hiç oynıyamıyorum. En basit ayarda bile sürekli yeniliyorum biraz taktik verir misiniz? Hatta en baştan her şeyi anlatırsanız sevinirim. Tuşların ne işe bile yaradığını anlatın lütfen bu arada gamepad kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyuncuların yeteneklerine dikkat et. Ben genelde Barcelona ile oynarım. Nathan Jawai gibi yanlarda güzel 3'lükler atabilen yada Wade gibi boyalı alana hızlıca girebilen adamların olduğu takımlarla oynarsan alışırsın oyun. Bol pratikten geçiyor bunlar. Neyse benim kullandığım taktikler şunlar:
  • Pas yaparak rakibi oynatırım. Boşluk bulunca potaya gider smaç basarım.
  • Reboundları almaya özen gösteririm. Hücümda da defansda da önemli. Defansta alırsan hızlı atağa çıkabilirsin. Hızlı atakların %80'i sayıyla döner genelde (y)
  • Zik zak yaparak boyalı alana girmeye çalışırım.
  • Yanlardan 3'lük atmaya çalışırım.
  • Defansı sıkı tutarım. Eğer kesin sayı atacaklarsa faul yaparım.
  • Maçın gidişatına göre değişlik yapmak çok önemli. Maç kurtarır.

Boşta adam olmadıkça süre sonuna kadar pas yapın. Boşluk bulduğunuz anda veya süre sonunda atın topu.

Oyuncuların yeteneklerine dikkat et. Ben genelde Barcelona ile oynarım. Nathan Jawai gibi yanlarda güzel 3'lükler atabilen yada Wade gibi boyalı alana hızlıca girebilen adamların olduğu takımlarla oynarsan alışırsın oyun. Bol pratikten geçiyor bunlar. Neyse benim kullandığım taktikler şunlar:
  • Pas yaparak rakibi oynatırım. Boşluk bulunca potaya gider smaç basarım.
  • Reboundları almaya özen gösteririm. Hücümda da defansda da önemli. Defansta alırsan hızlı atağa çıkabilirsin. Hızlı atakların %80'i sayıyla döner genelde (y)
  • Zik zak yaparak boyalı alana girmeye çalışırım.
  • Yanlardan 3'lük atmaya çalışırım.
  • Defansı sıkı tutarım. Eğer kesin sayı atacaklarsa faul yaparım.
  • Maçın gidişatına göre değişlik yapmak çok önemli. Maç kurtarır.
Cevabın için teşekkürler peki rebound falan nasıl alınıyor :D bir de defans nasıl yapılır ben bir şeyler yapıyorum ama geçiyorlar bir şekilde yeni olduğumu söylemiştim :D

Gamepad ayarlarını en rahat edebileceğin şekilde ayarla. Eğer önceden futbol oyunlarını çok oynuyorsan ona uygun ayar yapabilirsin. Benimki şöyle: - Kare: Şut - X: Pas - Yuvarlak: Perdeleme - Üçgen: Rebound+Blok - R1: Hızlı Koşma - L1: Adam Değiştirme

• Defans yaparken top kimdeyse onunla eşleşmiş adamı bul. (Adam değiştirerek.) İlk başta bu sistem zor gelecektir ama zamanla alışıyorsun.
  • Savunmada adam karşındayken çok hareket etme ve birkaç adım gerisinde dur. Potaya sokulmaya çalışırısa sağa sola gitmek yerine onun gittiği yöne doğru geriye doğru git. Tam şut atacakken blok (sıçrama) tuşuna bas.
  • Mecbur kalmadıkça defans yaparken hızlı koşmayı kullanma.
  • Uzun boylu pota altı oyuncularıyla top sürme. Potaya gitmek için oyun kurucu gibi kısa oyuncuları kullan.
  • Top sürerken rakibi geçmek için sürekli yön değiştir.
  • Yuvarlakla perdeleme iste; gidebilirsen potaya git, gidemezsen perdeleme yapan oyuncu perdenen çıktıktan sonra ona pas at.
  • Oyun kurucuyla veya iyi top süren adamla içeri kadar sokul, tıkanınca çizgi dışındaki adamlara pas at. Üçlük at.
  • Uzun oyuncularla üçlük deneme.

Gamepad ayarlarını en rahat edebileceğin şekilde ayarla. Eğer önceden futbol oyunlarını çok oynuyorsan ona uygun ayar yapabilirsin. Benimki şöyle: - Kare: Şut - X: Pas - Yuvarlak: Perdeleme - Üçgen: Rebound+Blok - R1: Hızlı Koşma - L1: Adam Değiştirme

• Defans yaparken top kimdeyse onunla eşleşmiş adamı bul. (Adam değiştirerek.) İlk başta bu sistem zor gelecektir ama zamanla alışıyorsun.
  • Savunmada adam karşındayken çok hareket etme ve birkaç adım gerisinde dur. Potaya sokulmaya çalışırısa sağa sola gitmek yerine onun gittiği yöne doğru geriye doğru git. Tam şut atacakken blok (sıçrama) tuşuna bas.
  • Mecbur kalmadıkça defans yaparken hızlı koşmayı kullanma.
  • Uzun boylu pota altı oyuncularıyla top sürme. Potaya gitmek için oyun kurucu gibi kısa oyuncuları kullan.
  • Top sürerken rakibi geçmek için sürekli yön değiştir.
  • Yuvarlakla perdeleme iste; gidebilirsen potaya git, gidemezsen perdeleme yapan oyuncu perdenen çıktıktan sonra ona pas at.
  • Oyun kurucuyla veya iyi top süren adamla içeri kadar sokul, tıkanınca çizgi dışındaki adamlara pas at. Üçlük at.
  • Uzun oyuncularla üçlük deneme.
ya ben şu reboundları alamıyorum bir türlü %90 reboundu karşı takım alıyor. Defans yapıyorum adamı tutmaya çalışıyorum bir pas atıyor potanın altına adam basketi atıyor.Rebound alırken de tam o sırada bende potanın altındaki adam seçili değil Y ye basıp zıplıyorum ama zıplayan başka adam oluyor alıyorlar reboundu savunma yapmak için bir tuş falan var mı ?

Defansta sürekli adam değiştirmeyin. Bir adamda kalın ve kendi adamınızı koruyun sürekli. Karşıdaki adam ile pota arasında durun ve "Paint" bölgesinin hemen dışında bekleyin çoğunlukla. (Türkçesini bilmiyorum o bölgenin.)

Defansta sürekli adam değiştirmeyin. Bir adamda kalın ve kendi adamınızı koruyun sürekli. Karşıdaki adam ile pota arasında durun ve "Paint" bölgesinin hemen dışında bekleyin çoğunlukla. (Türkçesini bilmiyorum o bölgenin.)
Bana gamepad 'de hangi tuşun ne işe yaradığını anlatır mısın gerçekten çok işe yarar rebound falan herşeyi anlatırsan sevinirim üstteki tuşlar falan

Ben kendime göre ayarladığım için varsayılan tuşlar nedir onu bilmiyorum. Ama mesela bir tuşa bastığında adam zıplıyorsa o rebound ve blok tuşudur. Sadece içeri girmen ve o tuşa basman gerek. Önünde karşı takımın adamı olursa çok yüksek ihtimalle karşı takım rebound alır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı