NBA 2K15 Klavye ve Gamepad Tuş Ayarları

son_goku

Kilopat
Makaleler
12
Yer
İzmit
Daha fazla  
Merhaba,

Bu konuda NBA 2K15'in tuş ayarlarının nasıl yapılacağını göstereceğim.

Klavye

1) Oyuna giriyoruz ve oyuncumuzu oluşturup ana menüye geldikten sonra "OPTIONS FEATURES" yazan yere mouse imleci veya yön tuşları ile geliyoruz ve boşluk tuşuna basıyoruz.

nba 2k15 1.jpg

2) Resimdeki yere anlattığım gibi girdikten sonra gelen ekranda "Options" yazan yere geliyoruz yön tuşları veya mouse imleci ile. Daha sonra ise aşağı yön tuşu veya mouse imleci ile "Options" bölümünden "Contoller Configuration" yazan yere geliyoruz ve boşluk tuşuna basıyoruz.

nba 2k15 2.jpg

3) Daha sonra tuş ayarlarını aşağıda bulunan resimler gibi yapıyoruz. Tuş ayarlarını yaparken sol altta belirtilen harflere göre yapıyoruz. Attığım resimlerdeki "X" seçme tuşu örneğin. "X" tuşu ile seçtikten sonra atamak istediğiniz tuşa basacaksınız.

nba 2k15 3.jpg

nba 2k15 4.jpg

4) Tuş ayarlarını resimdekiler gibi yaptıktan sonra "S" tuşuna basıyoruz (S tuşu sizde aşağıda bulunan resimdeki yeri getirmezse "ESC" tuşu ile deneyin) ve "YES" butonuna geldikten sonra boşluk tuşuna basıyoruz.

nba 2k15 5.jpg

Ayarları bu şekilde yapmış iseniz tuşlar genel tuş bilgileri de şunlar oluyor:
X: Pas
E: Atak yaparken zıplama, savunma yaparkense blok yapmaya yapıyor
E+D: Smaç
Tab: Oyuncu çağırma
W: Kime pas vereceğinizi daha detaylı seçmek için atanmış bir tuş
Q: Pas tamamlayıcı
Shift: Hızlı koşma, Q+Shift dribbling ile hızlı koşma
Up, Down, Left, Right: Yön tuşları

Gamepad

Eğer klavye değil de gamepad kullanmak istiyorsanız oyunu açmadan önce gamepadi takınız (Oyunu açtıktan sonra da taksan algılıyor ama ne olur ne olmaz diyelim).

Daha sonra yukarıdaki ilk 2 adımı uygulayarak tuş atama menüsüne gelin. Bundan sonra sol üstte "Keyboard" değil de gamepadinizin markası, modeli veya gamepad tarzı bir şey yazdığına dikkat edin. Resimdeki örnekler gibi.

Klavye ve gamepad arasındaki geçişi mouse imleci ile soldaki ikonlara tıklayarak yapabilirsiniz.

Gamepad:

nba 2k15 6.jpg

Klavye:
nba 2k15 7.jpg

Daha sonra tuş ayarlarını dilediğiniz gibi yapın. Şimdi ben kendi gamepadim ile klavye ayarlarındaki gibi resimlerini atarım fakat gamepadlerde tuş isimleri ve sıralamaları farklı olduğu için işe yaramayacaktır.

"Action" yazan yerde bulunan bazı İngilizce kelimeleri size aktarayım duruma ve alışkanlığınıza göre ayarlamaları daha rahat yaparsınız.

Pass: Pas
Pick Control: Kontrolünü almak, kontrol etmek
Post-up: Vücut hareketi ile oyuncuyu geçmeye çalışmak ve zıplama
Shoot: Şut
Call Play: Oyuncu çağırma
Sprint: Süratlenme, hızlanma
Pro Sticks: Özel hareketler

Ayrıca oyunu satın almak için:

Bakınız:
Kinguin.net Güvenilir Midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal tuş ayarları geçen seneki ile birebir aynı diye biliyorum. Resimlerde benim yaptıklarımda ise E tuşu zıplama tuşu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı