Ne kadar çabalarsam çabalayayım Müslüman olamıyorum

• Konuyu başlatan Silinen üye 458979
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 169
  • Görüntüleme 9B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendin itiraf ettin dostum, teşekkür ederim. Kısacası insanların İslam'dan korktuğu için ahlaklı davrandığını anlattın, teşekkür ederim tartışma kapanmıştır.

Huh evet bir daha anlatayım ben bir şey itiraf etmedim Allah'ım delireceğim ne kadar çarpıtıyorsunuz ben dedim ki ahlaklı olmak için din olmadan bir sebebiniz kalmaz yani buradan nasıl bu şekilde bir sonuç çıkardınız gerçekten şaşırdım.

Teşekkür ederim tartışma kapanmıştır.

Kaçmana gerek yok burada gayet insani bir şekilde konuşuyoruz.

Bakın yine aynı şeyi yapıyorsunuz "çarpıtıyorsunuz" yani orada iki anlam da var en iyisi arapçasını okumak ben okudum ve az miktarda arapçam ile iki anlam çıkardım biri yer çekimi diğeri evrenin sınırları yani iki türlüde geleceğe dair bir mucize.

Eki Görüntüle 1036737

En iyisi Arapça öğrenip okumak keşke Arapça bilseydim.

En iyisi Arapça öğrenip okumak keşke Arapça bilseydim.

Ben de bilmiyordum 28 yaşında yaklaşık 1 yılda öğrendim mükemmel bir arapçam yok ama en azından bir şeyler anlayabiliyorum.
--------------------------------------------------------------------
Başka din ile ilgili sorusu olan bir insan var mı?

Ben de bilmiyordum 28 yaşında yaklaşık 1 yılda öğrendim mükemmel bir Arapçam yok ama en azından bir şeyler anlayabiliyorum.
Screenshot from 2021-05-23 12-28-57.png

Tamam dostum, -8 yaşında doğmuş olmalısın.

Şu anda arapça öğrenmek pek işinize yaramaz örneğin Göktürk Yazıtlarını anlamak isteyen bir insan Türkiye Türkçesini öğrenmez.

Ben zaten hayatımda etkili olsun diye arapça öğrenmedim bu şekilde şeyleri merak ettiğim için arapça öğrendim.
Eki Görüntüle 1036747
Tamam dostum, -8 yaşında doğmuş olmalısın.

Dostum be bu hesabı açarken tarihi yanlış yazdım daha doğrusu tarihi ben yazmadım bir arkadaşım MP3 önerisi için açtı (ilk yoruma giderek buna bakabilirsin).

Daha 2 hafta önce 5 vakit namaz kılıyordum ama içimde hep bir şüphe vardı. Gerçekten Allah var mı? Dünyada bu kadar din var acaba benim inandığım din doğru mu?

Dünya'da binlerce din var hadi bunların üyesi az olanları çıkaralım 3, 4 din var diyelim. Bu 3, 4 dine inanan milyonlarca insan var bunların hepsi kendi dinin doğru olduğunu söylüyor ve ciddi bir açıklama yapıyor. Hatta Hristiyan'lar kendi dinini yaymak için bedavadan adresinize İncil gönderiyordu. Böyle olunca insanın kafası karışıyor.

Bir de herkesin sorduğu soruya gerçekten tatmin edici bir cevap alamadım. "Allah bu kadar güçlüyse neden bizleri yarattı?"

Bunlardan dolayı galiba ateist oldum. Daha önce bunla çok savaştım ateistken Müslüman oldum ama sonra yine ateist oluyordum hep. Artık kesin bir karar almak ve bunları düşünmemek istedim.

Ölümden çok korkuyorum. Acaba öldükten sonra ne olacak? Öldükten sonra yok mu olacağım yoksa azap mı çekeceğim? Bunları düşünmekten delireceğim galiba.

Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı