Ne olacak bu Netflix'in fiyatları?

Netflix Türkiyedeki tüm izlenecek (kendi adıma konuşuyorum) dizileri 1-2 ayda bitirebilirsin. Gerisi boş vakit kaybı diziler oluyor zaten. Yılda 1 kere alınıp izlenir, fazla da para verilmez.

Vallahi bende hem Amazon hem Disney hem bluetv hem de Netflix standart kullanıyorum. Yakında iptal edebilirim. Sonuçta o dizilerin parası da benden çıkıyor. Ben zaten çok film dizi izleyen biri de değilim ama özel içerik görmek istiyorum. Netflix'in çıkardığı bütün içerikler nasıl oluyorsa 1 aya internete sızıyor. Ondan gereksiz bence.

Ben kendi Netflix'imi iptal ettim bile, hem sürekli film, dizi izleyen birisi değilim, hem fiyat biraz fazla, üstüne VPN ile içerik engeli aşılamıyor pek.

1 ay değil aslında bazi yerlerde ilk günden ortalıkta geziyorlar.

Yani Amazon'un çoğu içeriğini veya Disney'in çoğu içeriğini internette bulamazsınız diye tahmin ediyorum. Sızdırılan filmlerden hınç yapıp zamlamışlar 3 katına 5 katına demek ki 😀

Netflix tekelleşmeye giderken Amazon ve Disney son anda yetişti. Şahsi tavsiyem: 4 arkadaş birleşip her üye yaklaşık 25 TL verip Netflix kullanması :)

Arkadaşı bulduk da 4 arkadaşı kaldı kral.

Döviz ve enflasyon düşünülürse aslında gayet uygun. O yüzden Netflix fiyatlarından ziyade "ne olacak bu Türkiye ekonomisi?" diye sorsanız daha doğru. Zira sinema bileti ya da bir fincan (dışarıda) kahve fiyatına bir sürü içeriğe aylık olarak erişim imkanı sağlıyor. Tabi içeriklerin sürekli kullananlar için atıl kalması durumu da var ama o başka bir sorun.

Yani Amazon'un çoğu içeriğini veya Disney'in çoğu içeriğini internette bulamazsınız diye tahmin ediyorum. Sızdırılan filmlerden hınç yapıp zamlamışlar 3 katına 5 katına demek ki 😀

Arkadaşı bulduk da 4 arkadaşı kaldı kral.
İnan varlar hocam da platform ismi vermek istemiyorum.

Öncelikle iyi geceler efenim. Biraz geç kaldım ama muhtemelen bu söylediklerimden sonra Netflix aboneliğinizi iptal edeceksiniz.
Öncelikle netflixin 45,99 Türk lirası değerindeki paket;

・Aylık ücret 45,99 TL.

・Aynı anda izleyebileceğiniz ekran sayısı: 1.

・İçerik indirebileceğiniz cihaz sayısı: 1.

・Sınırsız dizi ve film izleme hakkı.

・Dizüstü bilgisayar, televizyon, telefon veya.
Tablette izleyebilme imkanı mevcut.

・Hd ve Ultra HD mevcut değil.

Şimdi bir de 69,99 Türk lirası değerindeki paketin içeriğine bakalım;

・Aylık ücret 69,99 TL.

・Aynı anda izleyebileceğiniz ekran sayısı: 2.

・İçerik indirebileceğiniz cihaz sayısı: 2.

・Dizüstü bilgisayar, televizyon, telefon veya tablette izleyebilme imkanı mevcut.

・Hd mevcut.

・Ultra HD mevcut değil.

Gördüğünüz gibi. Sene olacak 2023. insanların 4K izlemesi gerekirken 70 TL gibi bir fiyata sadece 1080p çözünürlüğe sahip olması şahsen gereksiz.

94 TL değerindeki paketi de inceleyelim;

・Aylık ücret 93,99 TL.

・Aynı anda izleyebileceğiniz ekran sayısı: 4.

・İçerik indirebileceğiniz cihaz sayısı: 4.

・Dizüstü bilgisayar, televizyon, telefon veya.
Tablette izleyebilme imkanı mevcut.

・Hd ve Ultra HD mevcut.

Netflix'in özelliklerine baktık. Şimdi de alternatiflere bakalım.

Disney+: 34,99 TL UHD ve HD mevcut.
Amazon Prime: 7,99 TL UHD ve HD mevcut.

Peki ya siz ne düşünüyorsunuz? Şahsen bence Netflix gereksiz.
Normal 5$ gibi bir fiyat bence netflix için aylık abonelikte çok büyük para değil. Sizin dolarla işiniz mi var niye netflix izliyorsunuz ki ?

Fiyatlar yüksek. Sürekli zam geliyor. Papara ile %50 indirimli alıyorum şu anda. Akbank ile ücretsiz alma fırsatı da var.
Papara maksimum 23 lira geri ödeme yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı