Ne oldu bu ekran kartı fiyatlarına?

ismetK0

Hectopat
Arkadaşlar bundan 3 ay önce bilgsiyarıma en uygun ekran kartını sorduğumda genel olarak RX560 cevabını aldım. Baktım ve fiyatı da 850TL gibi gayet uygun bir fiyattı. Geçen bir bakayım dedim ve 1600TL olduğunu gördüm. Arkadaşlar o günden bu güne dolar ne düştü ne arttı durduk yere? Bu fiyatların 2 katına çıkması normal mi? Bu konudaki görüşleriniz merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bundan 3 ay önce bilgsiyarıma en uygun ekran kartını sorduğumda genel olarak RX560 cevabını aldım. Baktım ve fiyatı da 850TL gibi gayet uygun bir fiyattı. Geçen bir bakayım dedim ve 1600TL olduğunu gördüm. Arkadaşlar o günden bu güne dolar ne düştü ne arttı durduk yere? Bu fiyatların 2 katına çıkması normal mi? Bu konudaki görüşleriniz merak ediyorum.
Miningciler yüzünden.

Mining yapanlar yüzünden. 🤬

Madencilik furyası ile zaten fiyatlar yükselmişti. Bir de çip krizinden sonra durum ortada.

Mining pandemi o bu.
Ama anormal şekilde yükseliş sebeplerinden biri de ülkemizin bulunduğu ekonomik durum.
Başka yerlerde bu kadar abartılı şekilde artış yok.
3k lık 1660 ti kartının 6 k ya kadar gelmesi.
1050 ti nin 2.5 k ya yükselmesi gibi.
Ryzen 9 3090 li sistemi burada 80K ya toplarken başkası da 5 K 6K bandinda topluyor şuan.
Sadece rtx 3090 40 K 😀

Dosya Ekleri

• IMG-20210330-WA0003.jpg
    IMG-20210330-WA0003.jpg
    86,5 KB · Görüntüleme: 35

Yeni konular

Geri
Yukarı