Ne zaman Amerika bizi gerçekten kıskanır?

Osmanlı geri gelinceden bahsetmiyorum. Osmanlı halkından bahsediyorum eğer özümüze osmanlı halkındaki zamana dönebilirsek neden olmasın?
Biz her zaman birbirini yiyen, soyutlayan bir millet olduk. Osmanlı halkı diye bir şey yok zaten, öyle dersek karma bir toplum düşüncesi oluşur. Bizim özümüz İslam'a geçiş yapmadan önceki halimizdir. Şu anda sünnet diye cübbeyle gezen araplaşmış Türkler var. Zaten Osmanlı zamanına geri dönmemiz artık imkansız, her ülke için fethetme işleri artık bitti.

İşi gücü Twitter'dan hükümete sövmek, PS5'i yok diye kuduran, Amerika-İngiliz vatandaşı olma hayali kuran, ondan sonra da profilinde "sağ ol Atam, sayende özgürlüğümüzü kazanmış Türkleriz" tarzında yazılar yazan gençlik yetişirken dediğiniz şey; imkansız.

Doğru, haklısınız. Arkamızdan iş çeviren ve bu çevrilen işleri hükümetten değil, mafya elebaşından öğrendiğimiz bir hükümeti tebrik etmek lazım. Nasıl bir zihniyettir bu? PS5'i yok diye kudurmak kısmına gelince. Olaya daha geniş açıdan baksaydınız, PS5'in sadece bir sembol olduğunu anlayabilirdiniz. Yurtdışında 500 birim olan bir şeyin, ülkemizde 8000 birim olmasına sinirleniyoruz biz. Atatürk sayesinde özgürlüğümüzü kazandığımız doğrudur. İngiliz, Yunan bir soyada sahip olmak istediysen, orası başka tabii :)

Geri kafalı bir millet olmaktan çıkıp, kendi %100 yerli imkanlarla üretilen teknolojik aletlerimizi geliştirip, bütün dünyaya sunduktan sonra. Eğer gerçekten kaliteli ve yerli telefon, bilgisayar parçaları gibi şeyler üretirsek ekonomi şahlanır. Fakat artık çok geç gibi... İnsanlarda gram umut kalmamış, tam aksine ülkeyi kötülemek için bahane bile arıyorlar. İnstagram'daki ülke karşılaştırmaları yapan sayfalara saçma sapan yorumlar atıp, koltukta bir tarafını büyütmek daha kolay geliyor gerçi.

İşi gücü Twitter'dan hükümete sövmek, PS5'i yok diye kuduran, Amerika-İngiliz vatandaşı olma hayali kuran, ondan sonra da profilinde "sağ ol Atam, sayende özgürlüğümüzü kazanmış Türkleriz" tarzında yazılar yazan gençlik yetişirken dediğiniz şey; imkansız.
Paris' e gitmek isteyenleri nasıl unutursun, medeniyet PARİS!

Geçen bir amca çok doğru söyledi, bak amca diyorum normalde bunlar akplidir. Bana dedi ki "yiğenim bunlar kan sömürücü. Geçen aylar imamoğlu kanal yapılırsa deprem olur dediğinde herkes haklı buldu araştırmacılar sesini çıkarmadı, akpli kanal olursa salya biter dediğinde herkes kızdı, cahil olduklarını düşündü. Halbuki de 2'si de yalancı, ama chp gençleri kullanmasını iyi bildi." dediğinde anladım ki artık bize yeni bir kan lazım.

Çok mantıklı bir bakış açısı değil mi bakın hiçbir partiyi desteklemiyorum 32 yaşındayım ama baştaki parti yarın deseki bütün dünyayı ele geçirdik artık tüm dünya Türk olacak dese yine bir kulp bulunacak bakın ama bunu A veya B partisi diye demiyorum başa kim geçerse bir anti liği oluşucak (şu ankilere iyi dediğimi kimse düşünmesin )

Bu düşüncenin "Afrika'da çocuklar su bulamıyor. Şükredin." demekten bir farkı yok. İnsanların kendi ülkesinde eğitim alıp aldığı eğitimi uygulayabileceği yerler olmayınca insanlar yurt dışına gitmek istiyor. Yurt dışına giden insanlar vatan haini falan mı oluyor? Yurt dışında 12 yaşındaki çocuğun babasına dediği gibi bir ay içinde 500 birime aldığı ürünü bizim ülkemizde 20 yaş üstü kişiler 8000 birim kaç ay çalışıp almak durumunda kalıyorlar. Bu tek PS5 için geçerli değil, o sadece bir örnek. Hem bu duruma tepki göstermek size göre "kudurmaksa" bu ülke sizin zihniyetinizle hiçbir zaman gelişmez.

Ülke sorunlarını görmeyip bu şekilde düşünmeniz çok saçma. Kimse başka ülkenin vatandaşı olmak gibi bir hayali yok. Bir kaç kişinin fikri ile genelleme yapamazsınız.

Hükümeti eleştirmek yerine övelim mi? Burada bir saat uğraşıp sorunları yazmayacağım. Herkes biliyor neler olduğunu o sorunlar.

Biz bu ülkede emeğimiz karşılığını alamadığımız için farklı ülkelere gitmeyi istiyoruz. Bana bu ülkede imkan verirseniz neden kendi vatanım yerine başka yere gideyim?

Ülkeyi yönetebilecek nitelikte birisi de yok şu anda zaten. Hiç bir partiyi o yüzden çoğu genç desteklemiyor. Hepsi birbirinin aynısı ama hükümetin değişmesinin gerektiği de kesin.

Geri
Yukarı