Neden Abra serisi almamalısınız?

AidenPearce

Hectopat
Üniversiteye başlarken aldığım bilgisayarım 6 sene sonra ilk sakatlığını yaşadı. Uzun süredir zaten topallıyordu ama tam olarak sakatlanmadan konu açmayacağım demiştim kendi kendime o yüzden şimdi açıyorum konuyu. Abra A5 v12.1.2 sahibiyim. Özelliklerini isteyen internetten bakabilir zaten sorun yazılımsal veya donanımsal değil. Ufak bir SSD ve RAM takviyesi yaparak biraz daha ömrünü uzatmaya çalıştım. Isınma konusundan bir çok kişi çok fazla yakınmış ama ben ufak bir laptop yükseltici ile bu sorunu da çözdüm. Benim sorunum ise kasa ile ilgili.

Bıraktığım görsellerdeki menteşeleri görüyorsunuz. Bu laptop üniversite için alındı ve bu yüzden haliyle zaman zaman gezdi. Uçağa da bindi, otobüse de, amfiye de gitti, atölyeye de. Ama her zaman kendi çantasında ve kılıfında el bebek gül bebek gitti. Düşürme, sürtme, çarpma gibi bir durum olmadı. İlk diz üstü bilgisayarım olduğu için haddinden fazla ilgi gösterildi kendisine.

Neyse. Fotoğrafları bırakıyorum. 1 tane fotoğrafta renklendirilmiş kısımlar var. Sorunun neden kaynaklandığını açıklamak için o fotoğrafı kullanacağım.

Kırmızı kısım menteşenin üst kısmı. Mavi kısım alt, sarı kısım ise alt ve üstün birleştiği yer. Sorunun sebebi ise alt ve üst kısmın birleşim noktasında birleşmeyip kırmızı kısmın kasanın alt tarafına takılması. Bundan dolayı da mavi kısım kasanın altına doğru yoluna devam ederken kırmızı kısım takılıyor. Bu da iki parçanın sarı kısımdan birbirinden ayrılıp kırılmasına sebep oluyor.

Şu anda bilgisayar sürekli olarak evde durduğu için bu benim için çok sorun teşkil etmiyor. Ama yeni alacak arkadaşlar için bir referans olsun. Plastik kasaya sahip Monster, veya herhangi bir markalı bilgisayar almayın. Sağlam olan menteşenin iç kısmındaki çatlak da fotoğraflarda mevcut.
WhatsApp Image 2022-09-26 at 20.55.43.jpeg
WhatsApp Image 2022-09-26 at 20.55.43 (2).jpeg
WhatsApp Image 2022-09-26 at 20.55.43 (1) - Kopya.jpeg
WhatsApp Image 2022-09-26 at 20.55.43 (1).jpeg

Son düzenleme:
Abra iyidir hoştur ama pişmanlıktır. Malzeme kalitesi sürücü problemleri ısınma sorunu vs. Türlü türlü sıkıntılar.

Teknoloji şans işi diye bir tabir vardır, evet doğrudur ama anladığım kadarıyla Monster'da o şans çok çok az. Bu kadar insan şikayet ediyorsa bir sorun vardır. Şans işi deyip geçmeyin yani.

Geri
Yukarı