Neden birbirimize saygı duymuyoruz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

elon_muskk

Hectopat
Neden böyle bir dünyada yaşıyoruz bana birisi açıklayabilir mi? Hayır yani herkes özgür ve başkalarını rahatsız etmeden ve zarar vermeden istediği şekilde yaşayabilir. Peki ya bu insanları buraya getirtip eylem yaptırtmaya sebep olanlar, "damarlarınız kurusun!" neden bu insanların fikirlerine saygı duyulmayıp "özgürlükleri" elinden alınıyor? Bu videoyu çıktığı vakit izlemiştim, değişen hala bir şey yok, üstüne arttı bu olaylar. Aslında bunu her şey için söylüyorum. ben Müslümanım, sen ise Hristiyansın; benim ten rengim beyaz, senin ten rengin siyah; sen kadınsın, ben erkeğim; sen insansın, ben de insanım. Peki ya neden saygı duymuyorsun? Neden, neden...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Neden böyle bir dünyada yaşıyoruz bana birisi açıklayabilir mi? Hayır yani herkes özgür ve başkalarını rahatsız etmeden ve zarar vermeden istediği şekilde yaşayabilir. Peki ya bu insanları buraya getirtip eylem yaptırtmaya sebep olanlar, "damarlarınız kurusun!" neden bu insanların fikirlerine saygı duyulmayıp "özgürlükleri" elinden alınıyor? Bu videoyu çıktığı vakit izlemiştim, değişen hala bir şey yok, üstüne arttı bu olaylar. Aslında bunu her şey için söylüyorum. Ben Müslüman'ım, sen ise Hristiyansın; benimten rengim beyaz, seninten rengin siyah; sen kadınsın, ben erkeğim; sen insansın, ben de insanım. Peki ya neden saygı duymuyorsun? Neden, neden...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İnsanlar birbirini ezmek için uğraşıyor, anlamış değilim.

Bkz: Meşhur integral sorusunun çözümü

Örnek olarak yukarıda bıraktığım linke girip bakabilirisiniz.

Niye duyayım? Birisi dese ki "Hitler'i seviyorum, holokost diye bir şey yok." bu arkadaşa neden saygı duyayım? Saygı hak edilen bir davranıştır.
Konu dağılıyor, benim demek istediğimi zaten yazdım, atıyorum ben lahmacun sevmiyorum dedim ve buna saygı duymak zorundasın. Ama sana küfrettim, veya sokaktaki kediye kötü bir şey yaptım o zaman bana saygı duymamak zorundansın ve karşı çıkman gerekiyor çünkü insan doğasında bu var. ( Başkasının özgürlüğünü engelledin çünkü, ve bu kişi bundan muzdarip oluyor)

Tarihte hiçbir din veya düşünce, gücü ele geçirip diğerlerini baskılamadan varlığını sürdürememiştir. Ne saygısı? Güçlü ve zayıfın savaşı.
Aynen kardeşim aynen, Osmanlı zamanında da diğer dinlere mensup kişilerin dinine saygı duyulmamıştır ve darp edilmiştir, onlara gereken ortamlar da hazır hale getirilmemiştir(!)

Çünkü Nietzsche Böyle Buyurdu Zerdüşt, Tanrı Öldü dediğinde çoğunluk onu dinlemedi oysa "insan fazlasıyla acınası bir hayvandır ve bütün özelliklerini öylesine ciddiye alır ki sanki dünya bu özelliklerin çevresinde dönmektedir." bu yüzden de kendini her şeyden üstün sanır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı