Neden böyleyim?

300974

Hectopat
Merhaba abi ve kardeşlerim kendimden bahsetmek istiyorum öncelikle yaşım 14, lise-1 benim sorunlarım şöyle; takıntılıyım 1 senedir her gün aynı müziği dinliyorum bazen isteyerek bazen istemesemde, ayrıntıcıyım, kararsızım, yalnızım şöyle yalnızım mahallemde vs. çocuklar var fakat hiçbiri benimle arkadaşlık kurmadı bunlar daha başka konular ama kısaca 6 senedir onlarla bağım yok ortaokulundan 2 yakın arkadaşım biri beni unuttu diğeri taşındı. Lise 1'den diğerleri bize uzak sonra aslında duygusal bir kişiliğim yok ama öyle olabiliyorum bir de şöyle bir durum var sonradan farkına vardım bazen düşünürken sokakta vs. nerede olursam olayım kendimle konuşuyorum, elim kolum kalkıyor işaret yapıyorum tabii kendime gelince insanların tuhaf bakışları oluyor normalde hep kendimle konuşurum zaten şöyle bir durum var diğer bütün insanlar beni kibar, akıllı, çalışkan olarak bilir çünkü her şey içimde yaşıyorum 2 anime izlemiştim noragami ve shakugan no shana ikisinin finalindede çok üzülmüştüm çünkü o hayatları ben hiçbir zaman yaşayamayacağım mutlulukta var tabii onlar mutlu mesut devam edecek fakat üzüntü ağır basıyor kendimi şu an bile ifade edemiyorum sanki kelimeler yetersiz kalıyor dün gece bütün hislerimi anime finalini izledikten sonra yazmıştım mesela Discord sunucuya destandı oradaki abiler sordu halimi hatrımıda ne diyebilirim yazma sebebim ise içimde daha fazla tutamaması daha da yazardım fakat şarzım 1 teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
şöyle yalnızım mahallemde vs. çocuklar var fakat hiçbiri benimle arkadaşlık kurmadı
16 yaşındayım, doğduğumdan beri aynı yerde yaşıyorum, sokakta/mahallede adımı bilen kişi sayısı 1-2dir. Bu bir eksiklik değil.
ortaokulundan 2 yakın arkadaşım biri beni unuttu diğeri taşındı
Gayet normal. Ortaokuldan sonra herkes birbirini unutuyor. Pandemi başlangıcında can ciğer olduğum arkadaşlarım aramaz yazmaz sormaz oldu. Pandemiden önce çok nadir görüştüğüm yaklaşık 8-9 kişi ile şu an çok iyi arkadaşım. Bu sürekli değişecek bir durum. Liseden sonra üniversiteye geçince de çoğu kişi birbiriyle görüşmeyecek hazır olun.
düşünürken sokakta vs. nerede olursam olayım kendimle konuşuyorum
Herkes kendi kendine konuşuyor dostum. Bu yazıyı yazarken de, yürürken de yemek yerken de kendi kendime konuşurum. İnsanın kendiyle yüzleşmesi, plan yapması, hayal kurması güzel şeylerdir. El kol hareketi yapmak ise biraz yoğun konuştuğunuz için olabilir ki bunu düzeltmek zorunda da değilsiniz.
her şey içimde yaşıyorum
İyi ki içinde yaşıyorsun. Sorunlarını anlatacağın 1-2 belki 3 kişi olsun. Herkesle o kadar samimi olma. İnsan çok kolay değişebilen ve maske takabilen bir varlık :).
anime izlemiştim noragami ve shakugan no shana ikisinin finalindede çok üzülmüştüm çünkü o hayatları ben hiçbir zaman yaşayamayacağım mutlulukta var tabii onlar mutlu mesut devam edecek fakat üzüntü ağır basıyor
Anime alakalı hiçbir şey bilmiyorum bir şey diyemeyeceğim.

Ayrıca bu sorunların başlıca sebebi ergenlik de olabilir. Önce alışırsınız, sonra büyürsünüz, geçer. Çok da kafanıza takmayın.

Merhaba abi ve kardeşlerim kendimden bahsetmek istiyorum öncelikle yaşım 14, lise-1 benim sorunlarım şöyle; takıntılıyım 1 senedir her gün aynı müziği dinliyorum bazen isteyerek bazen istemesemde, ayrıntıcıyım, kararsızım, yalnızım şöyle yalnızım mahallemde vs. çocuklar var fakat hiçbiri benimle arkadaşlık kurmadı bunlar daha başka konular ama kısaca 6 senedir onlarla bağım yok ortaokulundan 2 yakın arkadaşım biri beni unuttu diğeri taşındı. Lise 1'den diğerleri bize uzak sonra aslında duygusal bir kişiliğim yok ama öyle olabiliyorum bir de şöyle bir durum var sonradan farkına vardım bazen düşünürken sokakta vs. nerede olursam olayım kendimle konuşuyorum, elim kolum kalkıyor işaret yapıyorum tabii kendime gelince insanların tuhaf bakışları oluyor normalde hep kendimle konuşurum zaten şöyle bir durum var diğer bütün insanlar beni kibar, akıllı, çalışkan olarak bilir çünkü her şey içimde yaşıyorum 2 anime izlemiştim noragami ve shakugan no shana ikisinin finalindede çok üzülmüştüm çünkü o hayatları ben hiçbir zaman yaşayamayacağım mutlulukta var tabii onlar mutlu mesut devam edecek fakat üzüntü ağır basıyor kendimi şu an bile ifade edemiyorum sanki kelimeler yetersiz kalıyor dün gece bütün hislerimi anime finalini izledikten sonra yazmıştım mesela Discord sunucuya destandı oradaki abiler sordu halimi hatrımıda ne diyebilirim yazma sebebim ise içimde daha fazla tutamaması daha da yazardım fakat şarzım 1 teşekkürler.

Sana tavsiyem ben bunu daha önce yaptım ve az da olsa işe yaradı bütün hayal kırıklarını sorunlarını bir A4 kağıdına yaz sonra o kağıdı yak ve çöpe at istersen toprağa göm.

Ergenlik insanlar duygusuz bağımlılığını kazanır ve kendi kimliklerini oluştururlar.

Bundan dolayı bu süreç normal.

Geri
Yukarı