Neden böyleyiz?

Aguilar

Decipat
Katılım
15 Nisan 2021
Mesajlar
2.303
Makaleler
1
Çözümler
41
Yer
Andalucia, Spain 1492
İçimi dökmek istediğim için böyle bir konu açtım. Dileyen arkadaşlarla aşağıda sohbet edebilir, fikirlerime katılmayan arkadaşlarla saygı çerçevesinde tartışabiliriz. Şimdiden teşekkür ediyorum.

İnsanlar olarak neden böyleyiz? Sürekli kavga, savaş, çekememezlik. Neden birlik olmak yerine birbirimizle savaşıyoruz? Huzur ve güzellik varken neden huzursuzluk ve savaşı tercih ediyoruz?

Neden normal insanlar gibi bir konu üzerine güzelce tartışmak yerine kavgaya meyil ediyoruz? İnsanlar neden hep bir otorite kurma peşinde? Neden kimse birbirini dinlemiyor? Birlikten kuvvet doğar diyoruz ama birlikten çok birbirimize düşman oluyoruz, peki neden? Neden insanları ezme yolunu tercih ediyoruz? Niye birbirimizle anlaşamıyoruz? Bir insan bir grubun fikrine katılmadığı zaman niye aşağılanıyor? Neden insanlar birbirleri içinde gruplara dağıldı? Kendi ülkesinde birlikte yaşadığı kişi sırf farklı bir fikri destekliyor diye neden düşman oluyor? Neden, neden, neden?

İnsanlık olarak artık bunun bize zarar verdiğini fark edemedik mi? Kaosun, savaşın ve huzursuzluğun... Neden herkes birilerinin yaptığı şeyi sorguluyor? Ve neden kimse böyle sorgularken dönüp kendisine bakmıyor?
 

FurkannC

Kilopat
Katılım
5 Şubat 2016
Mesajlar
2.599
Makaleler
1
Çözümler
16
İnsanlar güzel bir hayat yaşamıyorlar dolayısıyla gerginler.
Ben de öyleyim, Avrupa ülkelerinde insanlar o kadar da gergin değiller.
Sokakta düzgün insanlarla karşılaşmak istiyorsan ülkeyi terk etmen lazım.
Mesela bu bir örnek. Her şeyi "Avrupa ülkesinde öyle değil, böyle değil" diye eleştirenler varken, nasıl düzelelim ki?
Adamın derdi düzelmek değil, adamın derdi Avrupa!
 

Yeni konular

Yukarı