Neden bu şartlarda yaşamak zorundayız?

Amerika örnek hocam.
Bence hocam Amerika'nin TR sunucusundan çok fazla farkı yok eğer iyi geliriniz ve mesleğiniz yoksa. Çünkü paranın etkisi de orada fazla. Çok para güzel az para kötü. Tabi orada aynı parayla alım gücünüz çok daha fazla ama bu neticeyi değiştirmiyor maalesef. Türkiye'de paranız olsa Türkiye de çok güzel bir yer. Para ve sağlığınız olduğu sürece yapılacak her türlü aktivite var. Tabi şöyle de bir durum var: Orada bazı istisnalar hariç kanunlara herkes uyuyor. Bu da çok cazip bir şey açıkçası.

Hocam İngilizcem biriyle konuşabilecek kadar var. Kendimi istesem geliştiririm de. Anlatabilir misiniz biraz?
Arkadaşımın abisi tornacı. Başvuruda bulunmuş, kabul edildi. Şu an dil öğreniyor 6 aya falan gidecek. Yanına arkadaşımı alacak biraz zaman geçtikten sonra.

Şahsen ben de bir dakika durmam, fırsatım olsa hemen giderim. Giden varsa da eşlik edebilirim 😄
1624461408317.png
1624461423969.png
size ve bana hala 7 kullandıran hayat utansın hocam.

Anneme başka ülkede yaşamak ister miydin diye sordum. Hayır mesela Amerika'da doğsam kafir olurdum dedi. Sessizce geri çekildim :D
Bu konularda aile'ye danışmak ayrı bi çile zaten.
Dedim "Avrupa'da bu adam işsiz böyle böyle işsizlik maaşı alıyor böyle bölye imkanlarla yaşabiliyor ben bu meslek için üniversite okuyup iş bulsam bile bu adam kadar rahat olamıyorum." konu gidiyor "İşsiz yaşamayı mı hayal ediyorsun?" gibi yerlere geliyor sen bi karşılaştırma yapıyorsun o gidiyor başka noktasından tutuyor, verdiğin bir örneği hayalinmiş gibi yansıtıp kavga çıkarıyor.

En dolu olduğum konulardan biri olabilir bu "Bir fırsat olsa da kurtulsam avrupa'da hayat kurabilsem." diyorum sizce ne kadar doğru bu?
Doğduğum ülke yerine başka ülkede ortalama bir hayatı tercih edebiliyorsam bunda bir sorun yok mudur? Hiç sorgulayan yok ülkede. (Yukarıdaki adamlar arasında :) )

Mesela oto tamirci ve kaynakçı çok yapılmak istenen işler olmadığı için US'te talep görebiliyor.
Hocam Türkiye'deyiz bunu kabullenmek zorundayız zaten. Bekçi sınavına girmek istiyorum ileride. Fazlasında gözüm yok benim. Aile kurayım evimi geçindirebileyim yeter.
Bu konularda aile'ye danışmak ayrı bi çile zaten.
Dedim "Avrupa'da bu adam işsiz böyle böyle işsizlik maaşı alıyor böyle bölye imkanlarla yaşabiliyor ben bu meslek için üniversite okuyup iş bulsam bile bu adam kadar rahat olamıyorum." konu gidiyor "İşsiz yaşamayı mı hayal ediyorsun?" gibi yerlere geliyor sen bi karşılaştırma yapıyorsun o gidiyor başka noktasından tutuyor, verdiğin bir örneği hayalinmiş gibi yansıtıp kavga çıkarıyor.

En dolu olduğum konulardan biri olabilir bu "Bir fırsat olsa da kurtulsam avrupa'da hayat kurabilsem." diyorum sizce ne kadar doğru bu?
Doğduğum ülke yerine başka ülkede ortalama bir hayatı tercih edebiliyorsam bunda bir sorun yok mudur? Hiç sorgulayan yok ülkede. (Yukarıdaki adamlar arasında :) )
Çok doğru bir düşünce bence.

Hocam Türkiye'deyiz bunu kabullenmek zorundayız zaten. Bekçi sınavına girmek istiyorum ileride. Fazlasında gözüm yok benim. Aile kurayım evimi geçindirebileyim yeter.

Çok doğru bir düşünce bence.
Ulan hayal kurmamız bile elimizden alında ya. Tek derdimiz kendimizi doyuralım ailemiz olursa kimseye muhtaç olmasın.

Geri
Yukarı