Neden büyük bir kesimin bilgisayarı güçsüz?

Diğerlerini bilemem ama benim sistemimin düşük olması aileden kaynaklı. Zengin değiliz ama fakir de değiliz. İsteseler 10-15K'lık sistem bile toplaralar. Hatta annem yemin etmişti toplayacağına. İleride sözünden döneceğini tahmin ettiğim için yemin ettirmiştim ama anlaşılan o an kendini kurtarmak için yemin etmiş. Büyük ihtimal bana sistemin S'sini toplamayacak çünkü şu anki sistemim ona fazlasıyla yetiyor. Yaptığı tek iş internette gezinmek ve ona da sistemim fazlasıyla yeterli. Bu yüzden toplamaya yanaşmayacak. Sanırım iş başa düştü.

İmzanızdaki sistemin onda biri bende olsa şu anda uzay mekiği kaldırıyordum.

Bence eski nesil Türk Lirasının hızlıca değer kaybetmesine alışamamış olabilir.

1-2 sene önce 3-4K olan bilgisayar şuan 7,3K civarına geldi. Bu da onlara pahalı bir fiyat gibi geliyor.

Ekonomi temel sebep ancak bakış açısı da gelişmiş değil toplumda. Benim ailem çok karışmazdı, sağolsunlar ne zaman istesem güncelledik gücümüz yettiğince ama anladıklarından değil, ben istediğim için.

Mesela 2 ay önce 12K'ya cihaz aldım. Eşim kesinlikle 12K parayı bir bilgisayara vermeyi anlamlandıramadı. Ne için kullancağımı defalarca anlatmama rağmen olmadı.

Geri
Yukarı