Neden burada herkes “Kaspersky” diyor?

MacTavishAO

Picopat
Artık cringe gelmeye başladı. Neden burada Kaspersky'ı herkes saçmalayacak şekilde öneriyor? Mesela adam konu açmış demiş ki antivirüs programı mı b virüs programı mı? Biri çıkıp Kaspersky demiş. Kötü bir program demiyorum ama bazen abartılmıyor mu? Neden sadece Kaspersky öneriliyor mesela? Hiç denememiş adam bile başkasından duyduğu için Kaspersky öneriyor. Kötü demiyorum ama alakası olmayan bir yerde bile Kaspersky'ın önerilmesini merak ediyorum? Virüs bulaşmış mesela Kaspersky indir tarat tamamdır diyor hatta Kaspersky'ın CEO'sunun ismini falan söylemeye başlıyorlar halbuki ondan daha yararlı şekilde virüse müdahale edilebilir. Neden? Büyük ihtimal Kaspersky fanboyları tarafından linçleneceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky gerçekten iyi bir AV ancak burada gerçekten saçma bir seviyede ilgi görüyor. Açıkçası ESET son testlerden sonra çok daha üstün olduğunu kanıtladı. Şu an önerilecek bir AV var ise ESET olması gerekiyor.

Kimi kulaktan dolma laflar ile Kaspersky fanboyluğu yapıyor kimi de araştırarak yapıyor. Ancak fanboyluk yapılacak bir şeyi yok. AV programları her zaman en iyisi olacak diye bir kural yok. En iyi kavramı kişiden kişiye göre değişir ancak gerçekten en iyisi derseniz testlere göre sürekli en iyisi değişiyor.

Artık cringe gelmeye başladı. Neden burada Kaspersky'ı herkes saçmalayacak şekilde öneriyor? Mesela adam konu açmış demiş ki antivirüs programı mı b virüs programı mı? Biri çıkıp Kaspersky demiş. Kötü bir program demiyorum ama bazen abartılmıyor mu? Neden sadece Kaspersky öneriliyor mesela? Hiç denememiş adam bile başkasından duyduğu için Kaspersky öneriyor. Kötü demiyorum ama alakası olmayan bir yerde bile Kaspersky'ın önerilmesini merak ediyorum? Virüs bulaşmış mesela Kaspersky indir tarat tamamdır diyor hatta Kaspersky'ın CEO'sunun ismini falan söylemeye başlıyorlar halbuki ondan daha yararlı şekilde virüse müdahale edilebilir. Neden? Büyük ihtimal Kaspersky fanboyları tarafından linçleneceğim.

Açıkçası ben kendi açımdan önceden hiç sevmezdim. Ağlatacak duruma getiren formatla bile silinmeyen bir virüsü sildiği için bazen öneririm.

Ücretsiz, hızlı, taciz etmeyen bir antivirüs. İstikrar olarak da sponsorluk peşinde koşanlardan iyi ama Rus diye sevmeyenler olabiliyor. Kaspersky'ı ek antivirüs korumasından dolayı tercih etmiyorum.

Kaspersky kadar iyi antivirus yok diye öneriliyordur. Gidiyor de McAfee ile bilgisayar koruyamazsın. Ama Kaspersky hem tarama bakımından hem de zararlı dosya ve türeme dosyaları engellemek bakımından en iyisi. Zaten ilk sıradaki antivirus de Kaspersky. Üstelik bu yazılımı bedava şekilde kullanma şansımız var diye en fazla önerilen antivirus.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı