Neden burada herkes “Kaspersky” diyor?

Çok haklısın, ben sıkıldım zaten hep öyle olmasından. Eskiden beri Kaspersky önerildiği için insanların resmen aklına yerleşmiş. Tamam, kötü bir program değil ama mesela kullanıcı, 2 tane antivirüs programı karşılaştırıyor. Oradan biri, Kaspersky diyor. Bir de Avast'ı kötüleyen tayfa var. Avast kullanmadan direkt kötü diyenler var, kendini virüs sanıp siliyor diye savunuyorlar. Kaspersky, klavye ve fareyi bozabiliyor mesela ama bunu görmezden geliyor birçok insan. Hepsi değil ancak gerçekten böyle olanlar var. Kutuplaşmaya başlıyor güvenlik kategorisi. Hiçbir antivirüs programı bana göre %100 iyi değildir, Kaspersky buna dahil. Kötü program değil ancak daha iyileri var. Örnek olarak Avast bir virüsü engeller. Kaspersky engelleyemez. İnternet Security seçmek için bol bol güncel testlere bakın, her ay virüs bulma oranları ve iyi olma oranları değişiyor. Kaspersky, klavye ve farenizi sildikten sonra görürsünüz ne olduğunu.
Bana göre Avast bir antivirus bile değil.Hiç bir şekilde doğru düzgün çalışmıyor

Çok haklısın, ben sıkıldım zaten hep öyle olmasından. Eskiden beri Kaspersky önerildiği için insanların resmen aklına yerleşmiş. Tamam, kötü bir program değil ama mesela kullanıcı, 2 tane antivirüs programı karşılaştırıyor. Oradan biri, Kaspersky diyor. Bir de Avast'ı kötüleyen tayfa var. Avast kullanmadan direkt kötü diyenler var, kendini virüs sanıp siliyor diye savunuyorlar. Kaspersky, klavye ve fareyi bozabiliyor mesela ama bunu görmezden geliyor birçok insan. Hepsi değil ancak gerçekten böyle olanlar var. Kutuplaşmaya başlıyor güvenlik kategorisi. Hiçbir antivirüs programı bana göre %100 iyi değildir, Kaspersky buna dahil. Kötü program değil ancak daha iyileri var. Örnek olarak Avast bir virüsü engeller. Kaspersky engelleyemez. İnternet Security seçmek için bol bol güncel testlere bakın, her ay virüs bulma oranları ve iyi olma oranları değişiyor. Kaspersky, klavye ve farenizi sildikten sonra görürsünüz ne olduğunu.
Sürü psikolojisi diyebiliriz bence. Herkesin dediğine gidiyorlar gibi bir şey kötü değil ama gösterilen ilgi kadarda iyi değil.

Ortalama diğer antivirüs firmalarına göre 1 tık daha iyi Kaspersky. Ama bu demek oluyor ki sürekli Kaspersky en iyisi soncu çıkmamalı. Konuyu açan kişi Kaspersky istemiyorsa AV-TEST sonuçlarına göre BitDefender, Norton, ESET önerilebilir. Fanboyluk yapmaya gerek yok. Avast veri satıyor ondan pek önerilmiyor diye biliyorum.

Windows için son yapılan 5 testin hepsinde 6 puan almış bundan dolayı olabilir belki 😉

Windows için son yapılan 5 testin hepsinde 6 puan almış bundan dolayı olabilir belki 😉

Av-test sitesine bence güvenmeyin. Bazılarınızın kötü dediğiniz Avast bile tam puan alıyor çoğu zaman. Av comparatives bakın. Av-test sitesi bana sallıyor gibi geliyor. Tabii, en iyi sonucu kendiniz kullanarak göreceksiniz. Denemediğiniz antivirüsler hakkında iyi, kötü yorum yapmayın. Güncel sürümlerini test edin. Bir antivirüse bağlı kalmayın. İnsanların çoğunlukla önerdiklerini kullanmak zorunda değilsiniz yani.

Gerçekten av-test.org güveniyor musun? Kötü dediğiniz Avast bile tam puan alıyor çoğu zaman. Av comparatives bakın. Av-test sitesi bana sallıyor gibi geliyor.

Arkadaş bu siteye güvenip önermiş o yüzden bende aynı siteyle cevap verdim.
1656880836436.png

Bir kere Norton için "bilgisayarı açık halde sokağa bırak daha güvenli" yazanı görmüştüm. Alanında inanılmaz seviyelere gelmiş yüzlerce adam 30 yıldır uğraşıyor, burada ki bir herif çıkıyor diyebiliyor ki çöp o. Merak ediyorum kim ne biliyor da böyle atıp tutuyorlar. Hangisi altyapıyı biliyor, hangisi virüs nedir nasıl çalışır nasıl engel olunur biliyor? Bir süre direndim uğraştım ama yok anlamaya uygun bir kitleden bahsetmiyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı