Neden ceza yedim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Üsküdar meydan evet. Detaylı bilgilendirmeler için teşekkürler arkadaşlar. Gerçekten dalgınlığıma geldi. Normalde o yolda düz devam ederdim ama trafik bilgisi için navigasyonun gazabına uğradım ve sola döndüm. Yapacak bir şey yok. 200 TL ödeyeceğim. Benden başka 2-4 araç daha vardı polisin çevirdiği. Demek ki devletimize para lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üsküdar sahilin en işlek yerinde yemeniz normal. Geçmiş olsun.

Devlete para lazımdan öte sizin kurala uymanız lazım.
Bugün ucuz atlatmışsınız kaza olmamış.

Yarın yine birini indirip; diğer yola yeşil yanarken dalgınlıkla geçmeye kalkarsanız bizi gelir ortadan girer size.
Sonuçları daha vahim olabilir.

Kurallara uyun.
Uymayanlarıda uyarın.

Bir daha ceza yediğinizde de polise açıkça sorun hangi ihlalleri gerçekleştirdim diye.

Şu yapılan tamamen kural bilmeme eksikliği kaynaklı bir başlık ve ceza.

Kendi ve başklarının canına zarar vermeden kuralları tekrardan öğrenmeni tavsiye ederim.

Üsküdar meydan evet. Detaylı bilgilendirmeler için teşekkürler arkadaşlar. Gerçekten dalgınlığıma geldi. Normalde o yolda düz devam ederdim ama trafik bilgisi için navigasyonun gazabına uğradım ve sola döndüm. Yapacak bir şey yok. 200 TL ödeyeceğim. Benden başka 2-4 araç daha vardı polisin çevirdiği. Demek ki devletimize para lazım.
Bence suçunuzu kabul etmek daha olgun bir davranış olur.

Yanlışınızı tespit edip ceza yazarak kamusal düzeni sağlamaya çalışan polisin emeğine hakaret şu dediğiniz. O memurun cebine 1 kuruş girmeyecek yazdığı cezadan

Yolun içi bence orası şansına polis denk gelmiş, ekonomi de şahlandığından acımamış.
Bir trafik polisi olarak söylüyorum. Bazı konuları gözardı ediyorum fakat başka bir insanın hayatı ya da kendi hayatı konusu olunca af yok.

Buradaki konuyu tek bir fotodan anlayamadım fakat yaya geçidi,kırmızı ışık, telefonla uğraştığını görmüştür vs her şey olabilir.

Ayrıca bunun ekonomiyle ne alakası var?

Sen devleti eşkıyalarla bir mi tutuyorsun?

Yapılan yanlışın karşılığı cezadır. Keyfi ceza yazamazsın. Kimse de yazmaz zaten. Boş konuşmadan önce yapılan işe saygı duy.

En sağ şeritten sola dönmekte çok sakıncalı bir hareket. Daha dikkatli olmanız dileğiyle.

Hata yap, kurallar gereği cezai işlem uygulansın, sonra devlete para lazım. Aferin güzel zihniyet.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı