Neden çoğalıyoruz?

Kafamda canlanmadığından soruyorum. İnsanları kısırlaştırdığımız taktide ne gibi bir sebepten savaş çıkabilir?

Bilerek soy çürütmek insanlığı yok etmek ne sebep doğurur sence hangi ülke ve kuruluş bunu yapmışsa çok büyük savaş çıkar dünya savaşı çıkar tüm insanlığa etkisi olan bir olay bu.

Ama ben yine de belirsiz, kısmen karamsar bir geleceği çocuklarıma yaşatmak istemediğimden böyle bir niyetim yok.
Kimse böyle bir şey istemez. Zaten yaşamımız bile bir kumar değil mi? Örneğin pandeminin başını hatırlıyorsunuzdur. Herkes oldukça umutsuzdu ama birde şimdiye bakın. Sorunlarımız ne denli artarsa çözümlerimizde artıyor tabi bu çözümlerde kendisiyle beraber bazı sorunları getiriyor sonra onlara yeni çözümler buluyoruz...

Kimse böyle bir şey istemez. Zaten yaşamımız bile bir kumar değil mi? Örneğin pandeminin başını hatırlıyorsunuzdur. Herkes oldukça umutsuzdu ama bir de şimdiye bakın. Sorunlarımız ne denli artarsa çözümlerimizde artıyor tabii bu çözümlerde kendisiyle beraber bazı sorunları getiriyor sonra onlara yeni çözümler buluyoruz...

Beni korkutan şey de belirsizlik. Dediğiniz gibi pandeminin başında kötü ve umutsuz bir durumdaydık. Ama bir şekilde çözüme kavuştu, belki de şanslıydık insanlık olarak. Bunu herhangi bir olay için de söyleyebilirim. Çocuklarımı neden bir kumar oynamak zorunda bırakayım? Bugün bu hastalığı atlatmış olabiliriz. Ama yarın ne olacağını kestirmek zor. Onları sorunlarla beraber çözümler de gelir mantığıyla, her ne kadar günümüze kadar çalışmış olsa da, dünyaya getirmek. Benim için kulağa mantıksız geliyor.
Bilerek soy çürütmek insanlığı yok etmek ne sebep doğurur sence hangi ülke ve kuruluş bunu yapmışsa çok büyük savaş çıkar dünya savaşı çıkar tüm insanlığa etkisi olan bir olay bu.

Doğru söylüyorsunuz ama bu realist bir gelecek. Ben insanların bahsettiğim yolu kabullendiği bir durumda oluşacaklardan bahsediyorum. Onun dışında buna karşı çıkacak milyonlarca insan olduğuna eminim.

Anlamadığım zengin iki tane çocuk yapınca çoğalmış olmuyor mu? Maksat insan neslinin son bulmasıysa zenginin de çoğalmaması lazım. Ha nüfus dengede dursun derseniz iki çocuk tamam. Ama sonra ağlamayın ülkede azınlık olduk diye.

Anlamadığım zengin iki tane çocuk yapınca çoğalmış olmuyor mu? Maksat insan neslinin son bulmasıysa zenginin de çoğalmaması lazım. Ha nüfus dengede dursun derseniz iki çocuk tamam. Ama sonra ağlamayın ülkede azınlık olduk diye.

Evet oluyor. Bahsettiğim şey din, dil, ırk veya sınıf fark etmeksizin insanların üremesi.

Geri
Yukarı