Neden çoğu suçlu serbest bırakılıyor?

jestor

Hectopat
Yer
İzmir / Türkiye
Daha fazla  
Ben mi dünyayı çok toz pembe ve barışçıl bir yer olarak görüyorum anlamadım. İronik şekilde suç potansiyeli olamayacak kişilere ceza verip, resmen sabıkalı suçlulara hiçbir şey yapmıyorlar, kendimi bu ülkede çok güvensiz hissediyorum ve çok korkuyorum, bir gün bana bir şeyler yaparlar da elini kolunu sallayarak gezerler diye, hesabını nasıl öderim ben bunun? Bu konuya açıklık getirir misiniz?

Ben mi dünyayı çok toz pembe ve barışçıl bir yer olarak görüyorum anlamadım. İronik şekilde suç potansiyeli olamayacak kişilere ceza verip, resmen sabıkalı suçlulara hiçbir şey yapmıyorlar, kendimi bu ülkede çok güvensiz hissediyorum ve çok korkuyorum, bir gün bana bir şeyler yaparlar da elini kolunu sallayarak gezerler diye, hesabını nasıl öderim ben bunun? Bu konuya açıklık getirir mi?

Ben bir şey derdimde başıma bir şey gelir diye korkuyorum.

Ben mi dünyayı çok toz pembe ve barışçıl bir yer olarak görüyorum anlamadım. İronik şekilde suç potansiyeli olamayacak kişilere ceza verip, resmen sabıkalı suçlulara hiçbir şey yapmıyorlar, kendimi bu ülkede çok güvensiz hissediyorum ve çok korkuyorum, bir gün bana bir şeyler yaparlar da elini kolunu sallayarak gezerler diye, hesabını nasıl öderim ben bunun? Bu konuya açıklık getirir misiniz?
Adalet, rüşvet, yalancılık.

Öncelikle medyada gördüğünüz her şeye inanmayın bunların birçoğu iddiadır yani kesin değil böyle bir duyum var şeklinde medya da en çok bu izlenir diyerek o iddiaları yayınlıyor.
Yani suç işlememiş veya hukuken bir kanıt bulunamamış kişiler elbette serbest kalacak bunun yanı sıra cezaevleri dolu olduğu için hakimler cezayı paraya çeviriyor veya serbestlik veriyor.
Bir diğer sebep hakimlerin... Neyse şimdi başıma bela almayayım.

Hakimler ve cezai sistem ile alakalı. Yargıdaki liyakatsizlik ve satılmışlık buna sebep olur.
Birçok şeyde aynı zamanda dayanaksızdır. Mahkemelerde ne konuşulduğunu bilmiyoruz. Bugün birine tecavüzcü denir bunu medya yapar. Ama işin iç yüzü başkadır.

Ülkedeki bu bozuk hukuk sistemi 10 15 yıldır yok 80 90 yıldır bu böyle. Cinayetler hırsızlıklar almış başını gitmiş.
Her zaman savunduğum tez adalet sisteminin anayasal şekilde kökten değişmesidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı