Neden Corona artıyor?

Neden corona virüsün arttığını, hasta ve ölüm sayılarının yükseldiğini buldum arkadaşlar. 24 saatten uzun süredir evdeki biri kanser hastası olan 2 korona virüs teşhisi konmuş aile bireyim için gönderilecek aracı bekliyoruz. Sadece bize özel olmadığını varsayarak, sebebinin bu olduğu sonucuna vardım. Çıkıp kendimiz götürüp bulaşmadıysa da kendimize mi bulaştıralım illaki? Trajik bir durum güler misin ağlar mısın

Durum editi yapayım kaçırdığım detaylar var yeni fark ettim. 26 saati geçti, 5 kez gerekli yerlerle iletişime geçtik aramalarımıza 2 kez dönüş yapıldı ve ilki dün akşam diğeri bu gün öğle saatleri olmak üzere araç gönderileceği söylenmişti. 27. saati devirmek üzereyiz.
Sokakta gezen sayısız odunu da sayalım.

27 saatte bir ambulans, bir ekip göndermeyi becerebilirse onu yapsın şuan bize gereken o çünkü.
Şöyle düşünün: Bir tek Korona olan siz değilsiniz. On binlerce kişi korona oluyor. Her birine bir ambulans göndermek kolay değil. Bir de hangi ilde oturduğunuz da önemli.
Doğru fakat dikkat etmeyen illaki var. Hertarafı açmak doğru bir seçim değil.
Aslında kurallara uysak vakalar yine artar belki ama bu kadar olmaz. Zaten yakında yasaklar katılaşır merak etmeyin.

Şöyle düşünün: Bir tek Korona olan siz değilsiniz. On binlerce kişi korona oluyor. Her birine bir ambulans göndermek kolay değil. Bir de hangi ilde oturduğunuz da önemli.
İstanbul Kartalda oturuyorum. Oturduğum evin 6 KM uzağında hastane var. Oradan buraya, 27 saat içerisinde sıra gelmeyecek kadar nasıl bir yoğunluk olduğuna inanıyorsunuz?

Şöyle düşünün: Bir tek korona olan siz değilsiniz. On binlerce kişi korona oluyor. Her birine bir ambulans göndermek kolay değil. Bir de hangi ilde oturduğunuz da önemli.

Aslında kurallara uysak vakalar yine artar belki ama bu kadar olmaz. Zaten yakında yasaklar katılaşır merak etmeyin.

Hükümet daha ne yapacak demek biraz abartılı olmuş bence. Elbet süreç bundan daha iyi yönetilebilirdi.

Hükümet daha ne yapacak demek biraz abartılı olmuş bence. Elbet süreç bundan daha iyi yönetilebilirdi.
Bunu derken polise kabadayılık yapanları kastetmiştim. Eşek gibi sopa ile mi kurallara uyduracaklar anlamında.
İstanbul Kartalda oturuyorum. Oturduğum evin 6 KM uzağında hastane var. Oradan buraya, 27 saat içerisinde sıra gelmeyecek kadar nasıl bir yoğunluk olduğuna inanıyorsunuz?
Kartal büyük bir yer. Ondan dolayı olabilir. Benim yakınlarımdan da Korona olanlar var ve çabucak ambulans geldi.

Halkımız maske takmazsa. mesafeyi korumazsa, yasaklara uymazsa tabi ki artacak. Halkımızın kurallara uyması gerek. Hükumet daha ne yapacak?
Ne yapacağını bilmem de ne yapmaması gerektiğini söyleyelim: Lebaleb kongre yapmayacak! Halk kurallara uymuyorsa kötü örnek olarak ikna edemezsin. Bak şimdi ne hale geldik; o kurallara uymamanın yollarını arayan kim varsa, kongreleri bahane ediyor kuralsızlık için. Dünyanın hiçbir yerinde böyle mantıksız ve çelişkili bir kriz yönetimi olmaz, olursa da örnek alınıp uygulanmaz.

Ne yapacağını bilmem de ne yapmaması gerektiğini söyleyelim: Lebaleb kongre yapmayacak! Halk kurallara uymuyorsa kötü örnek olarak ikna edemezsin. Bak şimdi ne hale geldik; o kurallara uymamanın yollarını arayan kim varsa kongreleri bahane ediyor kuralsızlık için. Dünyanın hiçbir yerinde böyle mantıksız ve çelişkili bir kriz yönetimi olmaz, olursa da örnek alınıp uygulanmaz.
Bu konuda haklısınız.

Geri
Yukarı