Neden CS:GO veya Valorant oynuyorsunuz?

CS, Valorant kavgası yapmak ne? Hayatınız mı yok? Harbi gına geldi. Bir oyunun fanatiği olmak nedir yani?
Ne diyon be sen? Bunun hayatımla ne alakası var? Ben burada tercihlerimi belirttim, şu kitle yerine şu oyun yerine şunu tercih ederim diye. Sen bu cümlemle hayatımın olmadığını ve oyun fanatiği olduğumu mu belirliyorsun?

Ne diyon be sen? Bunun hayatımla ne alakası var? Ben burada tercihlerimi belirttim, şu kitle yerine şu oyun yerine şunu tercih ederim diye. Sen bu cümlemle hayatımın olmadığını ve oyun fanatiği olduğumu mu belirliyorsun?
Bu arkadaşların nerden geldiğini bilmiyorum. Yeni üyeler ve bir kaç mesajları var. Sadece yaptıkları buradaki üyelere saldırmak.

Tamam hocam. Dağa taşa giden mermiler ile rekabet modunda başarılar dilerim.

Kardeşim dağa taşa giden bir şey yok. Beceremiyorsan oynamazsın. Senin dediğin o oyunun CS ile uzaktan yakından alakası yok. Rekabetçi bir oyun ve şu an hala anlık oyuncu rekoru kıran bir oyun CS:GO. Dağa taşa giden bir şey yok sprey denilen bir şey var. Biraz uğraşırsan yaparsın ki anladığım kadarıyla uğraşmayan birisin. Gerçekçilik... CS denilen hiç bir oyunda olmamasına rağmen çok tutan ve his olarak iyi hissettiren bir oyun. Öyle gerçekçi olalım diye bir hedefleri yok. CS denilen oyunda çok üst düzey ekipmanlar olmadan 150 FPS alıyorsun. Farklı oyunlarla CS kıyas yapmak çok mantıksız. Yani CS de Pro oyuncular bile en iyi bilgisayarlara sahip olmalarına rağmen ayarları en düşüğe alırlar. Çünkü amaç akıcı olması, detayların göz yormaması. Kimse umursamaz gerçekçi bir görünümü. 4K ayarlarda her şeyi Ultra ya alsan bile kötü bir görüntü görürsün çünkü CS'nin olayı bu. Ha sen sevmiyorsun belli o kişinin kendi tercihi. Herkes kendi tercihinden sorumludur.

Son düzenleme:
Kardeşim dağa taşa giden bir şey yok. Beceremiyorsan oynamazsın. Senin dediğin o oyunun CS ile uzaktan yakından alakası yok. Rekabetçi bir oyun ve şu an hala anlık oyuncu rekoru kıran bir oyun CS:GO. Dağa taşa giden bir şey yok sprey denilen bir şey var. Biraz uğraşırsan yaparsın ki anladığım kadarıyla uğraşmayan birisin. Gerçekçilik... CS denilen hiç bir oyunda olmamasına rağmen çok tutan ve his olarak iyi hissettiren bir oyun. Öyle gerçekçi olalım diye bir hedefleri yok. CS denilen oyunda çok üst düzey ekipmanlar olmadan 150 FPS alıyorsun. Farklı oyunlarla CS kıyas yapmak çok mantıksız. Yani CS de Pro oyuncular bile en iyi bilgisayarlara sahip olmalarına rağmen ayarları en düşüğe alırlar. Çünkü amaç akıcı olması, detayların göz yormaması. Kimse umursamaz gerçekçi bir görünümü. 4K ayarlarda her şeyi Ultra ya alsan bile kötü bir görüntü görürsün çünkü CS'nin olayı bu. Ha sen sevmiyorsun belli o kişinin kendi tercihi. Herkes kendi tercihinden sorumludur.
Çok uğraşmayan biri Rainbow gibi bir oyunu 4000 bin saat oynar mı ? Oynadığım rekabetçi ve multiplayer tabanlı oyunları referans alarak bu sonuca vardım. Bunlar kendi fikirlerim. Burada belirttiğimde düşmanca yorumlar atıldı. Beğenmiyorlarsa zerre de umrumda değil. Becerememek konusuna gelirsek bozuk olan bir şeyi ben zaten beceremem. Saçma sapan bir atış sistemine sahip. Eğer bundan siz zevk alıyorsanız iyi oyunlar fakat benim ne oynadığım ve neyi sevip sevmeyeceğim beni bağlar.

Şunuda belirtmek isterim ki ben hiç bir yorumumda gerçekçi olsun demedim. Atış sisteminin saçma olduğunu söyledim. Karşılaştırdığım oyunlarda böyle bir şey olmadığını sadece Pubg ve Cs Go için geçerli olan saçmalıktan ibaret bir sistem olduğunu söyledim.

Son düzenleme:
Çok uğraşmayan biri Rainbow gibi bir oyunu 4000 bin saat oynar mı? Oynadığım rekabetçi ve multiplayer tabanlı oyunları referans alarak bu sonuca vardım. Bunlar kendi fikirlerim. Burada belirttiğimde düşmanca yorumlar atıldı. Beğenmiyorlarsa zerre de umurumda değil. Becerememek konusuna gelirsek bozuk olan bir şeyi ben zaten beceremem. Saçma sapan bir atış sistemine sahip. Eğer bundan siz zevk alıyorsanız iyi oyunlar fakat benim ne oynadığım ve neyi sevip sevmeyeceğim beni bağlar.

Şunu da belirtmek isterim ki ben hiçbir yorumumda gerçekçi olsun demedim. Atış sisteminin saçma olduğunu söyledim. Karşılaştırdığım oyunlarda böyle bir şey olmadığını sadece PUBG ve CS:GO için geçerli olan saçmalıktan ibaret bir sistem olduğunu söyledim.

Sana göre saçma sadece hepsi bu. Senin bir lafın tüm oyun camiası için geçerli olmak zorunda değil. Bana göre gayet güzel gidiyor mermiler. Rekabete dayalı bir oyun olduğu için o şekilde bir sprey grafiği belirlemiş adamlar. Herkesin bakış açısı ve sevdiği oyun farklı olabilir. Ama saçma bozuk demek daha çok saçma. Bozuk falan değil çünkü bilerek yapılan bir şey. Ben hep aynı spreyi atabilen biriyim. Demek ki bozuk falan değil ki bozuk olsa o kadar muhteşem sprey ve sprey transferi atan oyuncular atamazdı. Yani ortada bir saçmalık yok. Kimseye bir oyunu veya bir oyundaki bir şeyi zorla sevdirmek zorunda değiliz. Herkes sevdiğini oynasın bitsin gitsin. Ha elbette fikir paylaşımı da olsun nesini seviyorsun anlat diyebilir her insan. Fakat saçma ve bozuk demek daha saçma çünkü kavramı anlamak lazım bunun için. Çocukluğumdan bu yana CS oynarım ve bana verdiği benim gibi CS seven kimseye saçma gelmiyor.

Yayinlardan gördüğüm kadariyla ikiside tamamen ezbere dayanan ve taktik kısmı zayif oyunlar gibi gözüküyor. Bu iki oyun yerine R6S veya Apex Legends, Arena modunu vs. neden tercih etmiyorsunuz? Hem daha fazla seçenek olduğu için adrenalin orani daha yüksek oluyor.

Ben ikisinide oynamıyorum. Bu yüzden benimle kavga etmeyin. Oynamadigin için anlamazsin vs. yorumlara gerek yok, sadece nedenlerinizi merak ediyorum. Bu oyunlarda ne iyide siz bu oyunlari tercih ediyorsunuz? Belki bende baslarim :D
Aslında bu oyunları oynamanın tek sebebi güzel oyunlar yani taktiksel FPS oyunları oynamayı seviyorum. E CS GO ve VALORANT da bu oyun türünün önde gelen isimleri olduğu için bu oyunları tercih ediyorum. R6'yı oynamayı düşündüm hatta 35 TL'ye kadar düştüğünde alıcaktım. Sebebini bende bilmiyorum ama almadım. Daha sonralarında oyun 230 TL'ye çıkmış. Pişman mıyım? Evet. Apex'i denemeyi düşündüm ancak biraz karmaşık bir oyun gibi geldiği için başlamadım. Kısacası CS GO ve VALORANT oynamamın sebebi hem eğlenceli olması hemde rekabetçi maçların geçmesi ve oyunlarda rank kasmam. (Gerçi rank kasmayı sadece VALORANT'ta yapıyorum gerçi onuda beceremiyorum aim leş bronzdan çıkamıyorum CS GO'da ise seçkinim olmadığı için rank kasamıyorum ama yinede rekabetçi ve güzel maçlar geçtiği için oynuyorum.)

Sana göre saçma sadece hepsi bu. Senin bir lafın tüm oyun camiası için geçerli olmak zorunda değil. Bana göre gayet güzel gidiyor mermiler. Rekabete dayalı bir oyun olduğu için o şekilde bir sprey grafiği belirlemiş adamlar. Herkesin bakış açısı ve sevdiği oyun farklı olabilir. Ama saçma bozuk demek daha çok saçma. Bozuk falan değil çünkü bilerek yapılan bir şey. Ben hep aynı spreyi atabilen biriyim. Demek ki bozuk falan değil ki bozuk olsa o kadar muhteşem sprey ve sprey transferi atan oyuncular atamazdı. Yani ortada bir saçmalık yok. Kimseye bir oyunu veya bir oyundaki bir şeyi zorla sevdirmek zorunda değiliz. Herkes sevdiğini oynasın bitsin gitsin. Ha elbette fikir paylaşımı da olsun nesini seviyorsun anlat diyebilir her insan. Fakat saçma ve bozuk demek daha saçma çünkü kavramı anlamak lazım bunun için. Çocukluğumdan bu yana CS oynarım ve bana verdiği benim gibi CS seven kimseye saçma gelmiyor.
Cümlenizin sonunda zaten uzun süredir Cs oynadığınızı siz söylüyorsunuz. Cs büyük bir kitleyi barındıyor. Fanboyuda fazla bir oyun. Objektif bir şekilde bakarsanız diğer oyunlarda böyle bir atış sisteminin olmadığını göreceksiniz. Ben diyorum ki bu o kadar oynadığım oyun içinde farklı atış sistemine sahip bir kaç oyundan biri. Farklı olmasınıda bizzat yapımcı belirliyor. Spray'in belirli bir düzeni yok. Ben sekme olmasın demiyorum fakat silahı yere tutarken mermide düz gitsin demiyorum. Yukarıda belirttiğim gibi İnsurgency oyununda cs'den daha fazla sekiyor silah ama kontrol edilebiliyor. Bu oyunda her atışta farklı yere gidiyor mermi.

Son düzenleme:
Ben tek başıma rekabetçi oyun oynamayı sevmiyorum arkadaş ortamıyla LoL Valorant giriyorum yoksa R6 güzel oyun sevmiştim zam gelmeden almıştım ama 2 el oynayıp çıkıyorum sıkılıyorum. Apex'i de belli bir dönem 50 saatim falan var 3 arkadaş girdik oynadık çok da güzel oyun ama sonra onlar girmemye başladı ben de tek başıma sarmadı belli bir zaman sonra girmedim. He arkadaşlarla oynamanın cabası da aptal arkadaşlarım çoğu zaman trollüyor kötü oynuyor LoL'de Valorant'ta Gold plat stuck kalıyoruz. Ama tek girince de sarmıyor oyunlar ne yapayım.

Bir şeyler başarabildiğimi hissedebilmek için. Gerçek hayatta bir öğrenciyim derslerimle fazla fazla ilgileniyorum ancak asla başarmışlık hissine ulaşamadım. Bu tarz oyunlarda yaptığım küçücük güzel bir bile hareket o hissi bana yaşatabiliyor. Ancak bir küçük yorum eklemek isterim, oyunlar pek ezbere geçmiyor. Uzaktan bakınca ezbere gibi ancak gerçekten anlık gelişen oyunlar. Evet saydığınız oyunlar daha aksiyonlu adrenalinli olabilir ama iki mecrada birbirinden çok farklı. Girip en azından 1-2 tur bile atsanız anlayabilirsiniz diye düşünüyorum.

Cümlenizin sonunda zaten uzun süredir CS oynadığınızı siz söylüyorsunuz. CS büyük bir kitleyi barındıyor. Fanboyuda fazla bir oyun. Objektif bir şekilde bakarsanız diğer oyunlarda böyle bir atış sisteminin olmadığını göreceksiniz. Ben diyorum ki bu o kadar oynadığım oyun içinde farklı atış sistemine sahip birkaç oyundan biri. Farklı olmasınıda bizzat yapımcı belirliyor. Spray'in belirli bir düzeni yok. Ben sekme olmasın demiyorum fakat silahı yere tutarken mermide düz gitsin demiyorum. Yukarıda belirttiğim gibi Insurgency oyununda CS'den daha fazla sekiyor silah ama kontrol edilebiliyor. Bu oyunda her atışta farklı yere gidiyor mermi.

CS:GO'da recoil Master isimli çalışma haritası var. Valorant'ı bilmem. Ama CS:GO'da mermilerin net olarak belli bir standartı neyin nereye gideceği belli. Sprayin belirli bir düzeni yok cümlene cevap olarak söylüyorum bunu. Hayır var.

Geri
Yukarı