Neden Dinlerde Kadın Değersizleştiriliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bana başkalarının ayetleri kafasına göre yorum yaptığı siteleri atma.
Meal de ne yazıyorsa odur.
Size hokus pokus felan yapmamı mı bekliyorsunuz? İslam dini temeli nakil üzerinedir. Bir şey öğrenmek isteğinde işin ehline danışırsın, ben okurum ne anlarsam o mantığı yanlıştır. O zaman doktora gitme, aç tıp kitaplarını oku kendi kendini tedavi et.
Bilim hiçbir kişinin, devletin temelinde değildir, kişilerin kafasına göre de şekillenmez. Kafile denen bilim düşmanlarının videoları atmazsan sevinirim, dedikleri şeylerin hiçbir geçerliliği yok. Tamamen bilim ve evrim düşmanlığı yapıp takipçi kasmak isteyen işe yaramaz bir kanal.
Sanırım hiç izlemediniz, videoki kişi Osman Bulut, evrimin bilimsel olduğunu kabul etmektedir ayrıca.

Bir şey öğrenmek isteğinde işin ehline danışırsın, ben okurum ne anlarsam o mantığı yanlıştır.
Madem bu ayetler yanlış anlaşılıyor. Allah neden insanların anlayabileceği şekilde bu ayetleri indirmedi?
Yanlış anlaşılıyor veya başkasının yardımıyla anlaşılabiliyorsa orada bir sıkıntı var demektir.

Bir şey öğrenmek isteğinde işin ehline danışırsın, ben okurum ne anlarsam o mantığı yanlıştır. O zaman doktora gitme, aç tıp kitaplarını oku kendi kendini tedavi et.
İşin ehli diye bir şey yok, verdiğin örnek anlamsız ve alakasız bir benzetme. Doktora gitsen sana verilecek tedavi, teşhis her doktor için aynıdır. Mealde beyaz yazıyor, sen onu gidip tefsir ile siyah olduğunu söylüyorsun böyle bir şey akla zarar bir açıklama, gerçekleri ört bas etme çabasından başka bir şey değildir.

Aynı anda dedim öyle değil mi? Birden fazla evliliği oldu tabii ki. Ama hiçbiri aynı anda değildi!

Ben şahsen AYNI ANDA, BİRDEN FAZLA eşliliği olduğunu bilmiyordum ki hatta olmadığını biliyordum. Ayrıca Türkiye'de İslamiyetten başka yorum geleceğinide düşünmüyorum. Adam nereden bilsin Budizm'i, Şamanizm'i. Tabii ki istisna çıkabilir.
Peygamber efendimizin böyle evlilikleri olmuştur lakin amacı bu kadınları korumaktı. Yani gözetmek ve kollamak için çok eşlilik durumu olmuştur.

Madem bu ayetler yanlış anlaşılıyor. Allah neden insanların anlayabileceği şekilde bu ayetleri indirmedi?
Yanlış anlaşılıyor veya başkasının yardımıyla anlaşılabiliyorsa orada bir sıkıntı var demektir.
Bilginin insanlarca farklı yorumlanıyor olması onu yanlış yapmaz ki, Google'a yaz Vallaha bulursunuz. :D Örneğin; Kur'an için binlerce tefsir yazılmıştır bunun sebebi yanlış anlaşılıyor olması değil kaynağın zengin olmasından dolayıdır.

Son düzenleme:
ilginin insanlarca farklı yorumlanıyor olması onu yanlış yapmaz ki
Ben yorum yapmadım, Allah tarafından indiği iddia edilen ayetleri attım.
Attıklarım yorum değil Meal dir. Yani ayetlerin tercümesi.

Google'a yaz Vallaha bulursunuz. :D
Ben sizin artık bir Troll olduğunuzu düşünmeye başladım. Bu sebeple size cevap vermeyi gerek duymuyorum. Değmez çünkü.

Hocam zaten inanmadığınız bir kitabın ayetlerini örnek almanız saçma çünkü onun bir yaratıcı tarafından geldiğine inanmıyorsunuz. Örneğin, arkadaş incil üzerinden örnek verdiğinde ben günümüz incillerini referans alamam çünkü inanmıyorum dedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı