Rehber Neden Gaming laptop alınmalı?

Merhaba son zamanlarda bazı arkadaşlarımdan "Niye laptop aldın? Masaüstü toplasana" veya "neden masaüstü almadın?" gibi sözler mesajlar aldım aslında güzel bir masaüstü parasının üstüne biraz daha fazla koyarsanız çok rahat işinizi görecek bir laptop alabilirsiniz peki Gaming Laptop neden alınmalı? Ve kimler almalı?

Şimdi bakınca Laptoplar daha pahalı ve daha kötü duruyor ama Laptopların birçok avantajı var ve bana göre başlıcaları şunlar:

1. Taşınabilir oluşu:​

Bu nedenle istediğim her kafe, yurt ve odaya götürebiliyorum ve taşıması da kolay! Hava çok sıcak sıcaktan bunaldım laptopımı aldım ve balkona çıktım veya laptopımı aldım ve bir sahile, Cafe'ye götürdüm. Veya yurtta ihtiyacım oldu yurtta götürdüm ama Masaüstü bilgisayarlarda bunları yapmak ne yazık ki mümkün değil.

2. Bataryasının olması:​

BIOS güncellerken elektrik gitti problemi yok çünkü güncelleme yarıda kesilmiyor bataryanın pilin depoladığı elektrik ile devam ediyor.
Veya bir oyundasınız zor bir görevinin tam sonuna geldiniz ve elektrik gitti hem oyun yarıda kaldı hem de görevi bir daha yapmak zorundasınız.
Dizi ve film izlerken de aynı durum başımıza geliyor elektrik gitti problem değil mobil verinizi bilgisayarınıza bağlayarak film ve dizilerinizi yarıda bırakmak zorunda değilsiniz.

3. Pek çok Donanımın yanında gelmesi:​

Bilgisayar ile birlikte hem Ekranı 144Hz IPS bir ekranın gelmesi hem de Thunderbolt, Type-C, SD kart okuyucu, Ethernet ve HDMI gibi birçok girişin desteklenmesi bize bir ekranda veya bir ofiste sunum yapmada vb. daha bir sürü kolaylık sağlıyor.

4. O kadar da kötü FPS vermiyorlar:​

FPS değeri olarak neredeyse tüm oyunlarda 60 FPS ve üzeri almak mümkün rekabetçi oyunlarda ise bu sayı 200'lere kadar fırlıyor. Örnek olması bakımından RTX 3050 Ti'lı bir Laptop'ın FPS değerleri aşağıda ki konuda verilmiş RTX 3050 Ti bir laptop bile bu kadar FPS veriyorsa RTX 3060'lı laptopları siz düşünün bir 15-20 FPS daha yüksek değerlere sahip olurlar.

Elimden geldiğince nesnel ve iyi bir bakış açısıyla Gaming Laptop'ların özelliklerini ve Avantajlarını anlattım umarım konuyu beğenmişsinizdir...

Tabii ki arkadaşlar bir dipnot düşeyim Eğer bilgisayarım Olsun bir köşede dursun derseniz Masaüstü almanız daha mantıklı.

Kardeşim o paraya masaüstü toplarsın.

Dosya Ekleri

• indir (1).jpg
    indir (1).jpg
    8,8 KB · Görüntüleme: 24
Bence tek sıkıntısı ekranı biraz küçük olması ve ısınma sorunu olması.
Yeni nesillerden haberim yok ama agir olmasi, cok isinmasi ve ekranin kucuk olmasindan oturu gaming laptop tercihim olmaz.
Ekranı Büyüklük açısından Çok küçük değil ama tabii ki masaüstüne göre küçük ısınma sorununa gelince ise bazı modellerde fanlar 70 derecenin üstünde daha hızlı dönüyor ve sıcaklığı 60-65 ve 70 altındaki bir yere sabitliyor.

Son maddenin tartışılacak bir yanı yok Laptop'ın masaüstünü geçmesi diye bir olasılık yok ama kötü bir FPS değeri yok Ultra ayarlarda iyi bir laptop 60 FPS'yi görüyor.
Tartışmaya açık kısmı masaüstünün stok performansına yakın olması. Stok kullanan kaç kişi kaldı? Biri 200 beygir M5 diğeri 200 beygir Clio, beygirler aynı ama hangisinin potansiyeli daha yüksek?

Tartışmaya açık kısmı masaüstünün stok performansına yakın olması. Stok kullanan kaç kişi kaldı? Biri 200 beygir M5 diğeri 200 beygir Clio, beygirler aynı ama hangisinin potansiyeli daha yüksek?
Tabii ki Masaüstü ama Zaten performansları eşit veya farklı bir söylemde bulunmadım taşınması kullanılması daha rahat dedim sadece.

Bu konu "Laptopçulara Masaüstü Dayatma Sendikası"na karşı bir saldırıdır. Hemmmenn "Neden Laptop Alınmamalıdır" konusu ile bu aciz başkaldırı nasıl ezilir göstereceğiz. Ayrıca "PC Kasa Camına Nasıl Film Takılır" isimli konumuza da herkesi bekliyoruz.

Masaüstü sevdalısı olarak, dizüstü bilgisayarlar benim için de ihtiyaç ve büyük rahatlık. Hayalimdeki cihaz ise GPD WIN Max 2.

Bu konu "Laptopçulara Masaüstü Dayatma Sendikası"na karşı bir saldırıdır. Hemmmenn "Neden Laptop Alınmamalıdır" konusu ile bu aciz başkaldırı nasıl ezilir göstereceğiz. Ayrıca "PC Kasa Camına Nasıl Film Takılır" isimli konumuza da herkesi bekliyoruz.

Masaüstü sevdalısı olarak, dizüstü bilgisayarlar benim için de ihtiyaç ve büyük rahatlık. Hayalimdeki cihaz ise GPD WIN Max 2.
Bu masaüstü kullananlara bir saldırıdır. Laptoplar teknoloji rezaletleridir(!)

Bu konuya bütçe ve taşınabilirlik açısından yaklaşıyorum ben.

Öncelikle aynı özellikte bir masaüstü toplamak(ekipmanları saymıyorum), aynı özellikteki bir laptopu almaktan daha ucuz.

Eğer alan kişi bu bilgisayarı taşımak zorunda değilse masaüstü alması daha mantıklı. Taşımak zorundaysa alamaz zaten.
Ama eğer alan kişi bunu taşımak zorundaysa el mahkum ya bütçeyi arttıracak ya daha düşük özellikli bir laptop alacak ya da indirim kovalayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı