Neden Gereksiz Mesaj Uyarısı Aldım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

unnamedington

Megapat
Makaleler
27
Dün gece saat 02:05'te Herkes Neden Bu Saatte Uyanık Olduğunu Yazsın adında bir konu açımıştı. Konuda yazan kişilerden olan @Blacksidemre'ye konusu hakkında soru sormak için konusunu paylaşmıştım. Ardından dün gece açılan konuda @acv, @Blacksidemre'ye konu hakkında yardım etmek için mesaj paylaşmıştı. Bunun üzerine @acv'a da ilgili konuya gelmesini ve konuyu meşgul etmememiz gerektiği hakkında tekrardan konuyu paylaşmıştım. Bunun ardından benim, @acv'ın ve @Blacksidemre'nin mesajları ilgili konuya taşınarak gereksiz mesajlar uyarısı aldık. Bildiğim kadarıyla @marcel'o'nun denetim saatiydi ve bize cezayı da veren kişi o idi. Konuya gelmelerini belirtmek istediğim mesajı gereksiz mesaj olarak seçip uyarı vermek yerine direkt olarak rapor sisteminden bizi bilgilendirip mesajları ilgili konuya taşıyacağını neden belirtmediniz? Sırf konuya gelmelerini belirttim diye ceza almamın ne anlamı bulunuyor?

Mesajlarımızın taşındığı konu:
Taşındıktan sonra gelen uyarı:

msedge_dAvbp2ePUh.png

Merhaba. Maalesef, 5 saat süre içinde geri dönüş yapılmamış. Öncelikle moderasyon ekibi adına özür dilerim.

İlgili konuda, konu dışına çıkıp teknik bir soruya yönlendirme olduğu için ceza aldığınızı düşünüyorum. Zira konu, teknik soruları paylaşmaktan çok sohbet amaçlı açılmış.

Sohbet konuları amacı dışına çıktığı zaman konular kilitleniyor bildiğiniz üzere. Bu konuda ise ilgili mesajların taşınması uygun görülmüş.

Tek bir kural bulunmuyor mu? İnisiyatifini nasıl kullanacağını nereden bileceğim? Mesajlarımızı taşıyıp gereksiz mesajlar silinebilirdi. Arkadaşları uyarmak için o konuda paylaşmıştım.
Tabii ki kurallar bellidir. Ama bazı durumlarda mecburen inisiyatif kullanmak zorunda kalıyoruz. Sonuçta hepimiz insanız, robot değiliz. Düşüncelerimiz, çözüm yollarımız farklı olabiliyor.

@nefti, o halde bu uyarıya boyun eğmek ve kabullenmek mi gerekiliyor? Siz kendi inisiyatifiniz doğrultusunda ne yapabilirsiniz? Cezayı veren yetkili neden konuda beni bilgilendirmiyor?

• Beğen
İfadeler: acv
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı