Neden güzel bir gemi simülasyon oyunu gelmiyor?

Seluze12

Hectopat
Yer
Çekmeköy/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
3.Kaptan / Second Officer
Yıllardır tek isteğim güzel realistik manevralara sahip multiplayer bir gemi simülasyon oyununun gelmesi. Uçak geldi gemi neden yok anlamıyorum. Telsiz konuşmaları, liman yanaşmaları, pilot alma indirme, aslında çok güzel rol yapma oyunu olur. Düşünsenize İstanbul boğazında yüzlerce ge miyiz? Sırayla kuzeyden giriş yapıyoruz istasyon emirler yağdırıyor böyle geç şöyle geç diye. Ne güzel olurdu gerçekten.)

Yıllardır tek isteğim güzel realistik manevralara sahip multiplayer bir gemi simülasyon oyununun gelmesi. Uçak geldi gemi neden yok anlamıyorum. Telsiz konuşmaları, liman yanaşmaları, pilot alma indirme, aslında çok güzel rol yapma oyunu olur. Düşünsenize İstanbul boğazında yüzlerce ge miyiz? Sırayla kuzeyden giriş yapıyoruz istasyon emirler yağdırıyor böyle geç şöyle geç diye. Ne güzel olurdu gerçekten.)

Co-op oynanabilen ve tayfayla gemiyi yöneterek hem tehlikelerden kaçıp hem de yükü teslim etmeye çalıştığımız bir gemi simülasyonu oyunu güzel olurdu cidden.

Aslında denizcilik okullarında kurulu bridge simülasyonlarının kullandığı yazılımlar çok işlevsel. Fakat şirketler bu simülasyonları piyasaya çıkartmamak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Bir mod yapıp bilgisayar üzerinden kontrol sağlayabilecek ve Online bir mod atsalar dünyaları kazanırlar diye düşünüyorum.

Sea of Thieves ve wows varken ne gerek var :D

Benim demek istediğim biraz farklı onların işlevselliği yok denecek kadar az geliyor bana. Ama oyun olarak güzeller. Fakat benim beklentim çok daha farklı. Gerçeklik ön planda.

Hocam bana kalırsa yavaş bir oyun olurdu. Bazı insanlar Sea of Thieves'te bile gemi sürerken sıkılıyor. Şirketler de bu tarz kısıtlı bir kesime hitap edecek bir oyun için zaman harcamazlar diye düşünüyorum. Ayrıca edecekleri kar bile şüpheli iken kimse son dönemde böyle bir topa girmek istemez.

Neredeyse piyasaya çıkmış tüm oyunları denedim aralarında beni tatmin eden gerçekliğe yakın ship Simulator extremes olmuştu. Fakat o oyunda Online modu her şeyi kaldırdılar. DLC'ler deseniz yarım yamalak. Oyunu bir anda kenara attılar. Steam'de yüklediğinizde oyun açılmıyor Vs. büyük ihtimal vstep te okullara çalışmaya başladı :D

Yani gemi yolculuğu çok sıkıcı, yavaş ve boş okyanusta sürüklenmekten ibaret olduğu için detaylı bir işe girmek saçma olur. O yüzden sea of thives gibi bir şey yapıldığına şükretmek lazım.

Geri
Yukarı