Neden her şeyin konusu açılıyor?

Yazılanlara ek olarak forumdaki aktifliğin sürekli yüksek olması için saçma/gereksiz konuların onaylandığını düşünüyorum.
Geçenlerde okumuştum diye hatırlıyorum çünkü, x forumunda şu kadar, Technopat'ta bu kadar mesaj vs. diye.
Onaylanan çoğu konudaki imla ve yazım hatalarına (moderatör onayından ve düzenlemesinden geçtiği halde :D) değinmiyorum bile.
Evet ara sıra başlıkta da konuda da az buz da değil bolca yazım hatası olan konuların açıldığını görüyorum. Ben minnacık hata yapıyorum, evet ban yemiyorum ama moderatör başlığa/mesaja el atıyor. Ama açılanların neredeyse her kelimesinde hata oluyor. Geçenlerde "şu an" bunu birleşik yazdım diye uyarı puanıyla birlikte ceza yedim. Zaten toplam yazan şey "Şu an mı?" idi.

Çok basit şeyler için konu açılıyor. Geçenlerde birisi Mojang'dan İngilizce bir uyarı almıştı hesabınızı Microsoft'a geçirin diye. Bunun için konu açmıştı. Bunu çeviriye yazıp da bakabilirdi. Mojang hesabı nasıl Microsoft hesabına çevrilir diye sormamış.
Yahut Insider güncellemesi nedir diye konu açılmış. Başka vardır da hatırlamıyorum şu an. İnsanlara kızmıyorum, özgürler. Lakin sizce de Sosyal'de çok basit şeyler için konular açılmıyor mu? Hani Google'a "şu nedir?" diye yazılsa çıkacak şeyler.

Aynı senin açtığın gibi :D

Moderatörlerin saçma sapan okumadan bot gibi düzenleme yapması? Geçen birisi ''Turkcell RaHat'a geçilir mi?'' diye sormuştu, moderatör ''Türkçe RaHat'a geçilir mi?'' diye düzeltmiş. :D
Google çeviriyi mod olarak işe alma zamanımız gelmiş.
Aynı senin açtığın gibi :D
Konu dışında açılmış, tartışılıyor ve fikirler sunuluyor. En azından *beyler mouse çalışmıyor ne yapabilirim? aa pardon, kablosunu takmamışım* gibi konulara benzemiyor.

Şu tip konular da saçma ve gereksiz geliyor bana: "X dersten şu kadar aldım, kalır mıyım?"
Çocuğum, öğretmenine ya da müdür yardımcına sorsana bunu. Buradaki adamın fikrinden kat kat güvenilir ve doğrudur, kendi okulundaki öğretmenlerinin verdiği bilgi.
(Lütfen kimse üstüne alınmasın, bazı bilgiler kurumlara göre farklılık gösterebiliyor.)

Şu tip konular da saçma ve gereksiz geliyor bana: "X dersten şu kadar aldım, kalır mıyım?"
Çocuğum, öğretmenine ya da müdür yardımcına sorsana bunu. Buradaki adamın fikrinden kat kat güvenilir ve doğrudur, kendi okulundaki öğretmenlerinin verdiği bilgi.
(Lütfen kimse üstüne alınmasın, bazı bilgiler kurumlara göre farklılık gösterebiliyor.)
Yani adam tanımıyor senin hocanı, neye göre karar versin? Bu "Dışarı çıkmak için annemden izin alsam verir mi?" diye sormak gibi bir şey. Sen bileceksin nasıl bileyim ben?

Direkt foruma yaş sınırı gelse bu tip konular azalır.
Tamam da kaydolarken moderatör evime gelip yaş sormuyor. Ben mesela kaydolurken doğum yılımı 1900 yapmıştım kabul edilmişti. Bu da mesela ayrı bir konu. Sonradan raporla düzelttirdim. Demek istediğim ben 1900 bile seçebiliyorsam 10 yaşındaki çocuk 26 yaşında diye de kaydolabilir. Moderatörler bunu bilemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı