Neden her sistemde DVD R/W alınır ?

Can Soylu

Hectopat
Yer
Marsilya/Fransa
Daha fazla  
Meslek
Yazilimci olmaya calisiyorum.
Arkadaslar ben oyunlarimi internetten alıyorum ve cd/dvd hiç kullanmıyorum. Herkes sistemlere bi dvd r/w koyuyor ben usbden format atabilirim anladığım kadarıyla , 20-30 € yu ona vericeğime headsetim için biriktirmeye başlasam daha iyi olur diye düşünüyorum haklımıyım?

Ben DVD R/W sadece LEVEL,CHIP ve bazen Battlefield 4 gibi büyük oyunları CDden kurmak için kullanıyorum.
Headset için para biriktir sonra da DVD R/W alırsın.

Tamamen gereksiz olduğunun düşüncesindeyim. Müzik ve oyun piyasası için kullanılabilir ama oyunları dijital platformdan aynı zamanda müzikleri de dijital platformdan alındığını düşünürsek gereksiz. Halen var ama ileride CD ve DVD kalmayacaktır.

Usb bellekler artık her işi gördüğü için gerek duyulmuyor. Ancak hiç beklemediğin bir zaman da lazım olabiliyorlar. CD/DVD medyalarında en nefret ettiğim şey çizilme olasılığı olması bunu çözebilseler idi hala bir ümit olurdu.

Fiziksel olarak bir şeylere sahip olmak istiyorsan, veya arkadaşlarına ödünç olarak vermek, evet DVD/BluRay. Ayrıca eski evlerdeki vitrinleri süsleyecekler bizim dönemlerimizde. Dünya'nın büyük kısmı halen internet kapsamında değil ve fiziksel olarak USB bellek/HDD'ler taşımak daha kolay olsa da, ucuz bir teknoloji.

Nasıl eskisi gibi fotoğraf makineleri için filmler üretilmemeye başlandıysa, her şey "kolay" geldiği için dijitale aktarıldıysa, bunların sonu aynı olacak.

Depolamaları sınırlı, açılı lazerlerle çalışan sistemleri başaramadılar, okuma / yazma hızları gelişmedi çünkü farklı bir sistemden fiziksel bir gerçekliğe aktarmaya dayanıyor.

Tabi bunun "ÇEVRE ÜZERİNE ETKİSİ!" diyebilirsiniz ama sizin sevgili Steam sunucularınız ve "Cloud Computing" lafında, bulutlar üzerinde gizlenen sunucuların ve bunları sistemlere bağlayan net bağlantığının aslında sürekli tükettikleri enerji derim, romantizm yapmayın bana.

Tarlada domates salkımlarına asarsın, gelip yemesin hayvanlar diye, araba aynasına koyarsın radarı yansıtsın diye falan.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı