Neden herkes anime izler oldu?

Showdown King

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Duisburg
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 760 - 8 RAM - R7 250- Asus P55LX -
Samsung Evo 860 250 GB - 800~ GB HDD
Meslek
Öğrenci
Bilmediğim bir sebepten ötürü herkes animeci oldu. Niye? Uwu falan diye geziniyor 25 yaşındaki adam. Tamam hayat hep siyah değil ancak bu anime kızı lofi müzik falan biraz mide bulandırıcı geliyor bana.

Ben samurai jack hariç pek çizgi film dahi izlemiyorum artık. Genel olarak film de izlemem bu yüzden anime kalitesi hakkında bir şey diyemiyorum. Ancak nedensiz her şey böyle bir güzelleme gibi geliyor bana. Bıcır bıcır kızlar, pembe bir dünya, fantastik şeyler, garip müzik ve şarkılar, değişik isimler falan.

Anime ile tek bağlantım aisaka. O da zamanında LoL ve PC konusunda bana çok şey katan bir Riot çalışanıydı. Bazı yerlerde nick olarak mükemmel ancak anime karakteri olması biraz itici geldi bana. Onun dışında müthiş bir nick potansiyeli var.

Son düzenleyen: Moderatör:
İzleniyorsa eğlencelidir. Aksi halde izlenmezdi. Yani animeler pembiş kızlardan ibaret değil bu arada. Tamam %80'i öyle ama kalan 20 bile yeter :D

Bilmediğim bir sebepten ötürü herkes animeci oldu. Niye? Uwu falan diye geziniyor 25 yaşındaki adam.

Femboy falandır o gerçi yaşı da geçiyor ama.

Bilmediğim bir sebepten ötürü herkes animeci oldu. Niye? Uwu falan diye geziniyor 25 yaşındaki adam. Tamam hayat hep siyah değil ancak bu anime kızı lofi müzik falan biraz mide bulandırıcı geliyor bana.

Ben samurai jack hariç pek çizgi film dahi izlemiyorum artık. Genel olarak film de izlemem bu yüzden anime kalitesi hakkında bir şey diyemiyorum. Ancak nedensiz her şey böyle bir güzelleme gibi geliyor bana. Bıcır bıcır kızlar, pembe bir dünya, fantastik şeyler, garip müzik ve şarkılar, değişik isimler falan.

Anime ile tek bağlantım aisaka. O da zamanında LoL ve PC konusunda bana çok şey katan bir Riot çalışanıydı. Bazı yerlerde nick olarak mükemmel ancak anime karakteri olması biraz itici geldi bana. Onun dışında müthiş bir nick potansiyeli var.
Bazı animelerin hikayesi gerçekten ödüllü filmlerde yok hocam. Ayrıca sağlam "voice acting" yapıyorlar. Ama o uWu olayı falan dalgasınadır ya. Yoksa 25 yaşında ki adam uWu falan yapacak hali yok.

Bebekken çizgi film izliyoruz ve o çizgi filmlerdeki grafikler bilinçaltına yerleşiyor.
Bu sefer büyüdükten sonra animelar göze hoş gelmeye başlıyor. İnsan tanıdığı şeyleri sever ve hoşlanır. Üstüne bir de ayrı bir fantastik dünyada olmanın verdiği zevk eklenince animelar bağımlılık yapıyor.

İsteyene tıp dünyasındaki açıklamalarını yaparım.

Bebekken çizgi film izliyoruz ve o çizgi filmlerdeki grafikler bilinçaltına yerleşiyor.
Bu sefer büyüdükten sonra animelar göze hoş gelmeye başlıyor. İnsan tanıdığı şeyleri sever ve hoşlanır. Üstüne bir de ayrı bir fantastik dünyada olmanın verdiği zevk eklenince animelar bağımlılık yapıyor.

İsteyene tıp dünyasındaki açıklamalarını yaparım.
Yapar mısın tıbbi açıklamanı?

Yapar mısın tıbbi açıklamanı?
Bebeklerde ön bıngıldak açık olur.

Bıngıldak nedir?
Beyin dokusu kendini saran beyin zarları (meninksler) ve kafatası ile korunur. Kafatası birden fazla kemikten oluşmuştur. Anne karnındaki dönemde bu kemikler arasında birleştirici hatlar (suturlar) ve bıngıldak adı verilen baklava dilimi şeklinde bölgeler vardır. Kısacası bıngıldak kafa kemiklerinin birleşme noktalarının arasındaki bağ dokudan oluşmuş bölgedir. Doğumdan önce 6 tane olan bıngıldağın genelde doğum öncesi 5 tanesi kapanır. Doğum sonrası sadece ön bıngıldak mevcuttur.

Bıngıldak olmazsa kafa kemikleri ve beyin büyüyemez. Yani, bıngıldağımız açık olduğu dönem, beynimizin her şeyiyle şekillendiği dönemdir. Bu yüzden bilinçaltı çok açık olur.

Bingildak, genellikle 9-18 ay arasında kapanır. Bu teknoloji çağında bu kadar televizyon, telefon ve monitör gibi görüntüleme cihazları varken ilk 2 yaşımıza kadar çizgi filme maruz kalmamamız imkansız.

Ayrıca, bıngıldak kapandıktan sonra da beyin gelişimi devam eder.
Bu yüzden çoğumuz ilk 4-5 yılımızı hatırlamayız ancak bilinçaltımızda duruyordur.
Bu sebeple, bilinçaltımızda duran şeyleri aramak da bir çeşit beyin dürtüsüdür. Beyin orada kalanları hatırlamak ister.
Bu yüzden animelar ve çizgi filmler eğlenceli geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı