Neden Herkes Antivirüs Kullanıyor?

Emre SÜRER

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben hayatım boyunca hiçbir cihazımda antivirüs kullanmadım. Hiç de virüs bulaşmadı. Android telefon ve Windows 10 PC kullanıyorum. İnsanlar neden antivirüs kullanıyor anlamıyorum. Nasıl virüs bulaştırıyorlar onu da anlamıyorum. Hangi sitelerde geziyorlar? Bilgisayarlarına ne indiriyorlar? Hangi linklere tıklıyorlar? Anlamıyorum.

Normal bir kullanıcıysanız ve değişik sitelerden dosyalar indirmiyorsanız kullanmanıza zaten gerek yok. Ama bunu yapmayan kısım çok.

İster isteyerek ister istemeyerek bir çok siteye giriyoruz veya dosya indiriyoruz. Mecbur ihtiyacımız oluyor. Sonra bazıları gelip 'Bilgisayarıma virüs bulaştı!' diye konu açıyor. Kurulması tavsiyemdir.

Ben hayatım boyunca hiçbir cihazımda antivirüs kullanmadım. Hiç de virüs bulaşmadı. Android telefon ve Windows 10 PC kullanıyorum. İnsanlar neden antivirüs kullanıyor anlamıyorum. Nasıl virüs bulaştırıyorlar onu da anlamıyorum. Hangi sitelerde geziyorlar? Bilgisayarlarına ne indiriyorlar? Hangi linklere tıklıyorlar? Anlamıyorum.

Hocam size bir örnek vereyim YouTube'ye girerken sahte YouTube'ye girerseniz linke tıkladığınızda virüs bulaşır insanlar acemi olduğu için kullanıyorlar bir de indirdiklerine güvenmedikleri için bence antivürüslerin hiçbir zararı yok.

Virüslerden korunmak için.

Geri
Yukarı