Neden herkes tecrübeli ya da bayan eleman arıyor?

Daha fazla  
Bu sene lise son sınıfa geçtim, kendimi bildim bileli ailemden para istemek beni rahatsız eder ve utandırır. Daha önce hiç iş deneyimim olmadı birkaç ay çalışmak için iş arıyorum fakat iş verenler ya tecrübeli ya da bayan eleman arıyorlar hep, daha önceki senelerde de yazları ufak iş arayışlarım olmuştu yine aynıydı durum. Herkes tecrübeli eleman arıyorsa benim gibi insanlar tecrübeyi nereden edinecek?

Bu sene lise son sınıfa geçtim, kendimi bildim bileli ailemden para istemek beni rahatsız eder ve utandırır. Daha önce hiç iş deneyimim olmadı birkaç ay çalışmak için iş arıyorum fakat iş verenler ya tecrübeli ya da bayan eleman arıyorlar hep, daha önceki senelerde de yazları ufak iş arayışlarım olmuştu yine aynıydı durum. Herkes tecrübeli eleman arıyorsa benim gibi insanlar tecrübeyi nereden edinecek?

Tecrübeyi bilmem ama benim oturduğum mahallede.
Müdüründen kasiyerine kadar tamamı kadın eleman olan, bir A101 var.
Tabii sadece kadın almanın, pişmanlığını yaşadıklarını gördüm.

Tecrübeyi bilmem ama benim oturduğum mahallede.
Müdüründen kasiyerine kadar tamamı kadın eleman olan, bir A101 var.
Tabii sadece kadın almanın, pişmanlığını yaşadıklarını gördüm.
Hocam az önce yaşadığım şehrin küçük bir yerindeki sekreter ilanını gördüm, adamlar iyi Türkçe konuşan yabancı uyruklu bayan diye yazmışlar. Sekreter mi arıyorlar yoksa sekreter konulu film mi çekecekler belli değil.

Hocam az önce yaşadığım şehrin küçük bir yerindeki sekreter ilanını gördüm, adamlar iyi Türkçe konuşan yabancı uyruklu bayan diye yazmışlar. Sekreter mi arıyorlar yoksa sekreter konulu film mi çekecekler belli değil.

O ilanlar bir de 3 ay boyunca falan duruyorlarya, daha komik oluyor.

Herkes tecrübeli eleman arıyorsa benim gibi insanlar tecrübeyi nereden edinecek?
Toplumun paradoksu da burada başlıyor. Yanına stajyer almaz, yeni mezunu almaz, öğrenciyi almaz sonra da tecrübeli ister.

Ya bu durumun sebebi muhtemelen "yeni elemana ihtiyacım yok ama işini biliyorsa alırız" benzeri bir düşünce olabilir. Ekonomik sıkıntılar iyice arttı, sana 2800 TL para geliyor da işverenin cebinden çıkan para 4-5 bin TL vardır vergilerle birlikte.

Yeni konular

Geri
Yukarı