Neden herkes yerel hesap ile kurulum yapmayı önermiyor?

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Merhaba, bilgisayarımı Windows 10 yaptım. Kurulum yaparken yerel hesapla mı yapmalıyım? Çünkü Microsoft yerel hesap ile yaptığımız zaman bize bir sürü ayrıcalık sunuyor diye duydum. Diğer kanallar da öyle yapma diyor. Neden ama ne var ki bu kadar kötü. Fakat ben bilgisayarı açtığım zaman kullanıcı adı kısmında Outlook hesabımın yazmasını istemiyorum yani kullanıcı adı kısmından ismim ve soyismim olsun istiyorum. Bir de parolamı ben kendim belirlemek istiyorum. Yani Microsoft hesabımın parolasının olmamasını istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum yaparken yerel hesapla mı yapmalıyım? Çünkü Microsoft yerel hesap ile yaptığımız zaman bize bir sürü ayrıcalık sunuyor diye duydum.
Microsoft icerigi kullaniyorsaniz, Microsoft hesabi ile yapin. Fakat donunuza kadar telemetri ve metadata verilerinizi alacaklarini da goz onunde bulundurun. Oyle seylerle isiniz yoksa yerel hesap daha mantikli.

Kurulum yapıyorum "Mail adresinle giriş yap gözünü seveyim!" diyor, Store'a giriş yapıyorum "Bu hesabı her şeye giriş yapmak için kullanayım mı?" diyor. Altında kendi çıkarı yoksa Microsoft bu soruları sormazdı, insanları mail adresiyle giriş yapmaya zorlamazdı. Bence bu yeterince ikna edici bir açıklama.

Kullanıcı adını, şifreni ve profil fotoğrafını istediğin gibi ayarlarsın. Kurulumda soruyor zaten ikisini, diğerini de kurulumdan sonra eklersin.

Yerel hesapla da yapabilirsiniz.

Kurulum yapıyorum "mail adresinle giriş yap gözünü seveyim!" diyor, Store'a giriş yapıyorum "bu hesabı her şeye giriş yapmak için kullanayım mı?" diyor. Altında kendi çıkarı yoksa Microsoft bu soruları sormazdı, insanları mail adresiyle giriş yapmaya zorlamazdı. Bence bu yeterince ikna edici bir açıklama.

Kullanıcı adını, şifreni ve profil fotoğrafını istediğin gibi ayarlarsın. Kurulumda soruyor zaten ikisini, diğerini de kurulumdan sonra eklersin.

Çok teşekkür ederim. Neredeyse bu konu hakkında 1 haftadır araştırma yapıyordum ve sizin cevabınız en iyi açıklama oldu. Çok teşekkür ederim.
Microsoft icerigi kullaniyorsaniz, Microsoft hesabi ile yapin. Fakat donunuza kadar telemetri ve metadata verilerinizi alacaklarini da goz onunde bulundurun. Oyle seylerle isiniz yoksa yerel hesap daha mantikli.

Microsoft içeriği derken anlamadım. Yani ben Word, PowerPoint, Excel gibi uygulamaları kullanıyorum, evet. Verilerinizi alacak derken de anlayamadım bir şey. Çünkü bu işin acemisiyim ve sizlerden öğreniyorum her şeyi.
Ekstra bellek yiyordur veya sürekli bildirim atıyordur.

Bilgisayarımda ki depolama alanı 500 GB HDD. Yani zaten aşırı oyun bağımlısı değilim. Bellek sıkıntısı fark etmez. Bildirimleri de ayarlardan kapartırsam bir sorun olmaz diye zannediyorum.
Yerel hesapla da yapabilirsiniz.

Sorum aslında neden Microsoft hesabı ile açmayınız diye sormuştum. Yani Microsoft hesabı ile kurulum niye yapmıyoruz bunu bir türlü anlayamadım imternettede çok karışık makaleler var.
Çok teşekkür ederim. Neredeyse bu konu hakkında 1 haftadır araştırma yapıyordum ve sizin cevabınız en iyi açıklama oldu. Çok teşekkür ederim. Yani Microsoft hesabı ile mi giriş yapayayım yoksa yerel hesapla mı giriş yapayayım?

Microsoft içeriği derken anlamadım. Yani ben Word, PowerPoint, Excel gibi uygulamaları kullanıyorum, evet. Verilerinizi alacak derken de anlayamadım bir şey. Çünkü bu işin acemisiyim ve sizlerden öğreniyorum her şeyi.

Bilgisayarımda ki depolama alanı 500 GB HDD. Yani zaten aşırı oyun bağımlısı değilim. Bellek sıkıntısı fark etmez. Bildirimleri de ayarlardan kapartırsam bir sorun olmaz diye zannediyorum.

Sorum aslında neden Microsoft hesabı ile açmayınız diye sormuştum. Yani Microsoft hesabı ile kurulum niye yapmıyoruz bunu bir türlü anlayamadım imternettede çok karışık makaleler var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı