Neden herkes zengin olacağını düşünüyor?

11-12 yaşına kadar ben de ileride süper zengin olacağımı düşünürdüm ama sonradan daha gerçekti baktım, çalışmadan olmayacağını farkındayım fakat özellikle lise çağındaki insanlar akşama kadar Instagram'da shitpost vs. izleyip 10 yıl içinde çok zengin olacağını düşünüyor. Zengin olma planlarında ise smma, dropshippin veya borsa var, cidden bu yollarla para kazanmak o kadar kolay mı? Bence bu işi yapan 2-3 kişinin zengin olmasıyla gelen bir düşünce bu, yüzde kaçın başarılı olduğuna bakmıyorlar ve birkaç örnek üzerinden gidiyorlar sadece. Son 1 yıldır sosyal medyada gördüğüm 3-4 adet örnek var başka da yok.

Çünkü hep normal mesleklerde çalışan insanları görüyorsun. Bu psikolojik olarak insanı etkiliyor işte her nasılsa, onların aylık 8-10 bin TL kazandığını biliyorsun. Çok parayı çok hızlı ve kolay kazanmak için artık Online işlerde çalışmalısın. Copywriting, freelance, e-commerce vb.
Bunlarda profesyonel olsan aylık 150K TL rahat.

Tüm Müslüman'lar cennete giriceğine inanıyor çünkü hiçbir insan kötüyü hak ettiğini düşünmez.

İyi bir örnek bu.
Müslüman olup namaz kılmayan, kuran okumayan vb. hiçbir iyilik yapman biri tabii Cennete direkt gitmeyecek.

Çünkü hep normal mesleklerde çalışan insanları görüyorsun. Bu psikolojik olarak insanı etkiliyor işte her nasılsa, onların aylık 8-10 bin TL kazandığını biliyorsun. Çok parayı çok hızlı ve kolay kazanmak için artık Online işlerde çalışmalısın. Copywriting, freelance, e-commerce vb.
bunlarda profesyonel olsan aylık 150k TL rahat.

İyi bir örnek bu.
Müslüman olup namaz kılmayan, kuran okumayan vb. hiçbir iyilik yapman biri tabii cennete direkt gitmeyecek.

Oralarda profesyonel olmak o kadar kolay mı ki ya? Benim de pek fazla bir bilgim yok ama dediğim gibi sadece birkaç örnek görebiliyorum ben. Ya da gördüklerim sadece reklamı yapılandır.

Merhabalar dostlar. Bu durumun üç sebebi vardır. İnsanlar, kendini yormadan milyoner falan olmak istiyorlar. Kendilerini rahata alıştırmışlar, o keyif âlem. İnsan zengin olacaksa bilsin ki ilk önce aklını kullanıp kıçını kaldırması gerekecek. O zengin dedikleri insanlar geceleri 2-3 saat uyumuş insanlar. Siz ise sabahtan akşama kadar goril gibi yatıyorsunuz. Kendinizi biraz yorun. İkinci durum ise, insan sevmediği işi tüm dikkatini vermiş dahi olsa sevmediği için yapmak istemez ve yapamaz. Sen örneğin edebiyata ilgilisin. İleride çok zengin ve ünlü bir yazar olmayı hedefliyorsun. Ailen de gidip sana kimya çalıştırırsa hem beynin durur hem de kendi öz kapasiteni kullanamazsın. Her insanın zekâsı farklıdır. O matematik yaptı diye herkes matematik yapacak diye bir kaide yok. Benim mesela sayılarla ve kelimelerle aram iyi. Ancak gidip de biyoloji çalışırsam iyice işin içinden çıkamam. İnsan istediği işi yapsın, gerisi gelir zaten. Üçüncü ve son nedenimiz ise, bir işi çok hızlı yapmak. Mesela örneğin yarın matematik yazılım var diyelim. Ve son 2 saatim kalmış. Konular da uzun diyelim. Sen şimdi baştan sona çalışmak istiyorsun. E başladın. Sonuna kadar da yarım saatte geldin. Ne değişti? Hiçbir şey anlamadın. İşte insan bir işi öğrenip o işi yapmak istiyorsa, o işi ilk önce yavaş yavaş, sindire sindire öğrenmesi gerekiyor. Sonra o işi sindire sindire bütün bilgilerini kullanarak yapması gerekiyor. Hızlı koşan atın b.ku seyrek düşer. İnsan önce bu 3 nedeni aşsın, sonra zaten zengin olur. Ayrıca küçükken zengin olacakmışız gibi düşünmemizin nedeni, çocukluk. Çocukluk hayalleri işte. Küçükken "İleride ben Lamborghini'ye bineceğim." diyen kişilerin kaçı şu anda Lambo'ya biniyor? Hayatın gerçeklerini ergenlik döneminde keşfederiz.

11-12 yaşına kadar ben de ileride süper zengin olacağımı düşünürdüm ama sonradan daha gerçekti baktım, çalışmadan olmayacağını farkındayım fakat özellikle lise çağındaki insanlar akşama kadar Instagram'da shitpost vs. izleyip 10 yıl içinde çok zengin olacağını düşünüyor. Zengin olma planlarında ise smma, dropshippin veya borsa var, cidden bu yollarla para kazanmak o kadar kolay mı? Bence bu işi yapan 2-3 kişinin zengin olmasıyla gelen bir düşünce bu, yüzde kaçın başarılı olduğuna bakmıyorlar ve birkaç örnek üzerinden gidiyorlar sadece. Son 1 yıldır sosyal medyada gördüğüm 3-4 adet örnek var başka da yok.

Kolau yoldan zengin olacağını düşünen kişiler çok yüksek ihtimal yüksek gelirli ile zenginin ne olduğunu bilmiyorlar.

Herkes kolay yoldan para nasıl kazanabilirim?, kötü olmak istemem, ben iyi biriyim gibi yaklaşımlarda bulunsalar da insanların gerçek yüzlerini anlamak oldukça basit. Ona karşı hata yapın tepkisini gözlemleyin. Hepsi bu.

Ben hiçbir zaman böyle bir şey düşünmedim. Sadece ihtimaller dahilinde bulundururdum ama hiçbir zaman "Zengin olacağım" kafasına girmedim.

cografya kaderdir hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı