Neden İkinci Bir Güç Kaynağı?

balta1087

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar bu konuyu sırf merakımdan açtım. Herkes toplama bilgisayar alırken kasayı alıyorlar bir de harici güç kaynağı alıyorlar neden alıyorlar? Kasada zaten güç kaynağı var. Harici güç kaynağı kasaya takılırken, kasadaki çıkartılıyor mu? Valla bunun hakkında detaylı bir bilgi verirseniz iyi olur...

Genelde kasadaki güç kaynakları dandik oluyor. Yada vaat ettikleri gücü sağlayamıyorlar.

Bütün kasalarda güç kaynağı yok. O yüzden güç kaynağı olmayan kasa seçerken ayriyeten güç kaynağı da alınmalı. Birde ben hem güç kaynaklı kasa ve güç kaynağı alan birine rastlamadım.

Birde eğer harici güç kaynağından kastın UPS ise, @Kobe.Bryant_23 doğru cevabı vermiş.

O zaman ben elektrik kesintisine karşı akım korumalı priz kullanabilirim herhalde. Kasanın PSU su 750 Watt falan olsa gayet yeterlidir değil mi?

Yüksek akım korumalı priz ile sadece voltaj oynamalarını engellersin kardeşim. Veri saklamak istiyorsan kesintisiz güç kaynağı alacaksın. 3 tür kesintisiz güç kaynağı var. Online, Line-İnteractive ve Offline güç kaynağı. Offline'den uzak dur. Basit ev kullanıcıları için Line-İnteractive yeterlidir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı