Neden insan olduğumuz için birleşemiyoruz?

Konuda senin bu tutumundan bahsediyor işte.

Bahsettiğinin farkındayım istememe sebebimi anlatmama gerek yok sanıyordum ama açıklayayım.

Kendi kadınlarını evlerinde tutup ortalıkta sarkıntılık yapanlar, hırsızlık, dilencilik vs. akla gelebilecek bütün pislikleri yapıyorlar. Ben neden bunları isteyeyim? Iraklısı Suriyelisi fark etmeksizin oturduğum mahallede her gün bir olay çıkıyor bunlar yüzünden. Hepsi aynı değildir gözüyle birçoğu ile tanıştım fakat bunlar böyle. Tek kelime ile kabalar.

Siyahi görse en ırkçı karşıtı bizimkiler olur. Arap dediğin zaman ırkçı kelimesi lügattan kalkıyor bir anda.
Şahsen ben Kuzey Afrika'daki bazı Arap ülkelerini seviyorum. Tunus, Fas, Cezayir gibi ülkeler hem Türkiye'yi seviyor hem de diğer Arap ülkelerinden daha modern, demokratik ve düzenli olduklarını düşünüyorum.

Adamlar sırtından bıçakladı, tamam da almanlar Avrupa'nın tamamını işgal ettiler, köle gibi çalıştırdılar halkı. Soykırım yaptılar, şehirleri altyapısına kadar bombaladılar. Şu an gayet de birleşmiş durumdalar. Sana ihanet eden araplar şu an ölü aynı 2.dünya savaşını çıkaran almanlar gibi.

Keşke biz de Yunanistan, Ermenistan, İran, ve geri kalan Arap devletleriyle birlik olabilsek. Bu saydığım milletler hep birbirlerinden etkilenen/komşu milletler ama maalesef toplumsal olarak ve teknolojik olarak hiç gelişme göstermiyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adamlar sırtından bıçakladı, tamam da almanlar Avrupa'nın tamamını işgal ettiler, köle gibi çalıştırdılar halkı. Soykırım yaptılar, şehirleri altyapısına kadar bombaladılar. Şu an gayet de birleşmiş durumdalar. Sana ihanet eden araplar şu an ölü aynı 2.dünya savaşını çıkaran almanlar gibi.

Tarihi olayları kenara aldım. Şu an müslümanlığı dünyaya kötü gösterıyorlar. Bunun en büyük örneği kadınlara olan davranışları.

Suudi Amerika'da kadınlar daha yeni ehliyet hakkı verildi. Ama hala insan olarak görmüyolar. Bu bile nefret etmemiz için bir sebep.

Bahsettiğinin farkındayım istememe sebebi mi anlatmama gerek yok sanıyordum ama açıklayayım.

Kendi kadınlarını evlerinde tutup ortalıkta sarkıntılık yapanlar, hırsızlık, dilencilik vs. akla gelebilecek bütün pislikleri yapıyorlar. Ben neden bunları isteyeyim? Iraklısı Suriyelisi fark etmeksizin oturduğum mahallede her gün bir olay çıkıyor bunlar yüzünden. Hepsi aynı değildir gözüyle birçoğu ile tanıştım fakat bunlar böyle. Tek kelime ile kabalar.

Dediğin şeyleri tek Araplar yapıyorsa bir şey demeyeceğim. Anlatmak istediğim tek taraflı olacak bir uzlaşma değil zaten. Onlar o gerici zihniyeti bırakacaklar bizde onlara gerici gözüyle bakmayı bırakacağız. Gerçi bir hayli ütopik bunlar.

Tarihi olayları kenara aldım. Şu an müslümanlığı dünyaya kötü gösterıyorlar. Bunun en büyük örneği kadınlara olan davranışları.

Suudi Amerika'da kadınlar daha yeni ehliyet hakkı verildi. Ama hala insan olarak görmüyolar. Bu bile nefret etmemiz için bir sebep.

Çok haklısınız. Avrupa'da hatta dünyada adamlar sürekli bize terörist gözüyle bakıyor.

Geri
Yukarı