Neden iPhone?

21Kıray

Hectopat
Daha fazla  
Ya arkadaş ben şunu anlamıyorum, iphone neden bu kadar populer? Neden liseli genç kızlar ''ayfonlar''la hava atıyor yada neden ortaokul çağındaki ergenler babalarından zorla iphone istiyor? Neden S5, Z2, G3 Değilde İphone ? Neden bu kadar tanınıyor bu telefon ? Yani bu telefon diğerlerine göre o kadar iyide değil.

Son düzenleme:
Reklam, sunum, ürünün kendisi. Ayrıca "Smartphone" olayını dünyaya yaygınlaştırmış olmak. Kısacası ün yapmış olmak.

-Hantal ve stabil olmayan Android'in karşısındaki tek seçenek gibi durması, zaten kendi başına bir güvensizlik abidesi olan Microsoft'a duyulan güvensizliğin Windows Phone'a olan bakış açısını da etkilemesi. (WP'yi ve Android'i kötülemiyorum. Zira telefonum WP ve Android'e de sıcak bakıyorum.)
-Apple'ın yüksek prestiji ve yazılımın kalitesi.
-Tek elden dağıtılan bir telefon olduğu için optimizasyon sıkıntısı gibi şeylerin neredeyse olmaması, neredeyse bütün üreticiler iPhone'u es geçmeyi düşünemedikleri için telefona çıkan uygulamalarda pek sıkıntıya rastlanmaması.
-Teknoloji özürlü tanıdıklarımın bile rahat rahat kullanabilmesi.

Sonuçta iPhone son kullanıcıyı mutlu ediyor, hazır kutu şeklinde gelen bir telefon. Android hazır romlardı, rootuydu falan derken user-friendly bir telefon olmaktan çıkıyor bir yerden sonra GNU/Linux dağıtımı mantığı her tarafı düzenlenebilen, kişiselleştirilebilen bir telefon oluyor. Bu daha çok deneyimli kullanıcının tercih edeceği bir durum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Iphone iOS için alınıyor aslında. Diğer firmalar yazılımın kötülüğünü donanım yükselterek gidermeye çalışıyorlar. Akıllı telefonlar için en değerli özellik yazılımdır. Ben de bir iphone almak istiyorum ama hava atmak ya da gösteriş için değil, tamamen apple ekosistemi(işletim sistemi-mağaza) için.

Bazıları popüler olduğu için, gösteriş prestij ya da çok fazla kap seçeneği olduğu için (genellikle bayanlar) alıyor. Diğer kesim ise telefonun gerçekten iyi, sağlam, kaliteli ve diğer işletim sistemlerine göre çok seri, akıcı ve güvenli olduğunu bilerek alıyor. Bana göre 2 alıcı kesim var :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı