Neden İslam dinine saygınız yok?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Tokiler

Decipat
Makaleler
1
Merhaba, ben burada bazı kullanıcıları eleştirmek istiyorum. Bazı konulara denk geliyorum ve çok saygısız insanlar görüyorum. Ben onun ateist olmasına saygısızlık yapmazken o benim dinime hurafe diyebiliyor. Veya kendi inanışlarını empoze etmeye çalışıyor. Bu forumdaki yöneticilere kadar çoğu insanın İslam dinine mensup olmadığını biliyorum. Ancak konu dine geldiğinde kendi inanışlarını empoze etmeye çalışan kullanıcılardan bıktım. Adama ne doğruysa ölünce göreceğiz tartışmayalalım diyorum, adam bana senin gibi müslümanlar yobaz olur diyor. Bu kullanıcılara asıl sormak istediğim şu, neden kendi inanışınızı empoze etmeye çalışıp yanına bir de hurafe gibi kelimelerle saygısızlık yapıyorsunuz?

NOT: Linç edileceğimi biliyorum o yüzden söylüyorum, sadece soruya cevap verip, boş konuşmayıp, komik bir şey yokken alaycı tavırlarla kahkaha emojisi koymazsanız sevinirim. Sırf bunu söylediğim için aynılarını yapacak kişiler de olacaktır muhtemelen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu kadar emin konuşmayın elhamdülillah müslümanım ama bilip bilmeden kimseye dinsiz demem korkarım. İnanca saygı bizim için önemlidir. Saygısızlık yapanı rapor edebilirsiniz. İnsanları tanımadan islam dinine mensup değil demeyin.

Genellikle bu dine mensup aklı kapalı insanlar yüzünden bu dine de öfke duyuluyor. Özünde iyiye yönlendiriyor ancak inanan insanların genelde aptal olduğunu görünce benimde soğuduğum olmuştu.
Aynen, dinde sorun yok. Dine mensup kişilerde sorun var.
Hocam bu kadar emin konuşmayın elhamdülillah müslümanım ama bilip bilmeden kimseye dinsiz demem korkarım. İnanca saygı bizim için önemlidir. Saygısızlık yapanı rapor edebilirsiniz. İnsanları tanımadan islam dinine mensup değil demeyin.
Kimsenin şahsına konuşmadım. Çoğu kişi dedim.

Başka dine mensup kişiler diğer dinleri yalanlarken. Bir dine mensup olmayan kişiler de hepsini yalanlayabilir.

'Kendi inanışlarını empoze etmeye çalışan kullanıcılardan bıktım' Sorunun cevabını kendin vermişsin aslında. Ülkeyi yöneten 'Müslüman' yöneticilerimizin bunda payı var.

Linç yiyeceğini düşünmüyorum zira soru mantıklı.

Cevabım ise, islam dinine bağlı olanlar forumda gerçekten çok saçma örnekler veriyor ve haklı yere linç ediliyor.

Not: Müslümanım.

'Kendi inanışlarını empoze etmeye çalışan kullanıcılardan bıktım' Sorunun cevabını kendin vermişsin aslında. Ülkeyi yöneten 'Müslüman' yöneticilerimizin bunda payı var.
Yöneticilerimiz siyasete dini alet ediyorsa saygısızlık mı yapmalıyız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı