Neden kimse maske takmıyor?

DYFLINN

Centipat
Yer
Sandalye
Merhabalar.

Artık cidden bu durum benim çok zoruma gitmeye başladı. Yazlık bir yerde yaşıyorum, meydanda 100 kişiden en fazla 20-25 kişi maske takıyor. Kimsenin hastalık umurunda değil. Tek bahaneleri nefes alamıyorum demeleri. Benim anlamadığım takan 20-25 kişi enayi, maske takmayanlar mı akıllı? Ben bunu vatandaşlık sorumluluğu olarak düşünüyorum. Kimsenin benim yüzünden hasta olmasını istemiyorum. Artık maske taktığım için kendimi enayi sanmaya başladım. Ben 16 yaşımda iken bunları düşünebilirken neden benden 10-15 yaş büyük kişiler bunları akıl edemiyorlar, anlayamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Alourin

Femtopat
Yazlık yerde açık alanda takmamaları çok sorun değil. Açık alanda bulaşma çok az. Kapalı alanda takmayanlar sıkıntı. Bugün Afyon tarafında bir dinlenme tesisine girdim içerideki kalabalığa rağmen maske takan sayısı azdı.

KS
DYFLINN

DYFLINN

Centipat
Yer
Sandalye
Yazlık yerde açık alanda takmamaları çok sorun değil. Açık alanda bulaşma çok az. Kapalı alanda takmayanlar sıkıntı. Bugün Afyon tarafında bir dinlenme tesisine girdim içerideki kalabalığa rağmen maske takan sayısı azdı.
Sıkıntı şu, mesela dar bir alan var 20-25 kişi maske takmadan geçiyorlar. Barlar desen tıklım tıklım millet dans ediyor.

Taylan Dinler

Decapat
Yer
Ankara
Cahillik en büyük sorunumuz. Aşı olmak istemiyorum diyenler de cabası.

Minatodr1

Hectopat
Yer
Japan
Anayasaya göre kimseye zorla bir şey taktıramaz/giydiremezsiniz. yani anayasaya göre maske takmak zorunda değilsiniz. Maske kuralı genelge olarak yayınlanmıştır, genelgeler de çıktığı Kurum'un çalışanlarını bağlar. Eğer size bir polis ceza keserse mahkemeye veriyorsunuz ve cezayı ödemiyorsunuz. Ne kadar etik tartışılır fakat anayasa böyle.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yukarı