Neden küfür ederiz?

Soru basit.

Neden küfür ederiz? Mesela size, birisi soru sorduğunda: *Nereden bileyim a**" diye tepki veririz?

Küfür etmemizin nedeni nedir?
Valorant'ta sırf hemen Jett kitliyorum diye küfür yiyorum son zamanlarda. İnsanlar çok fazla küfür etmeye başladı hem de saçma sapan şeylere bile.

Canım sıkıldığı için -arkadaş ortamımda-, ağız alışkanlığı, sinirlendiğimde ve cümlenin sonuna küfürü eklediğimde tamamladığı için ediyorum.

Küfür etmenin tek bir sebebi vardır: Ana veya kullandığın diline hakim değilsindir, kelime haznen senin günlük konuşmanı karşılayacak kapasite de ve yeterlilikte değildir ayrıca bir cümle kurarken kullanman gereken kelimeyi bilemezsen oraya küfür koyarsın hemen. Koyulur yani. Kısacası denilebilir ki: Konuşmayı bilmeyen insanlar bu eksiklerini küfür ile tamamlarlar.

Küfür gereken yerde edilebilir çünkü bir sinir geçirme yöntemidir edince rahatlarız. Ama sizin verdiğiniz örnekteki halde kullananlar kendini havalı zanneden terbiyesizlerden başka bir şey değildir.

Doğru, 6. sınıfa giden arkadaşım Valorant'ta gidip küfür ediyordu mermi istediği yere gitmiyor diye. Küfür etmemesini söylediğin zaman ise iş daha da çığırından çıkıyor. Anne baba eğitimi almamış kusura bakmayın ama aptalların kullandığı kelimeler. Bu arada artık arkadaşım değil, salağın teki.

Yeni konular

Geri
Yukarı