Neden Linux?

Linux'u sadece mühendisler falan mı kullanıyor? Hiç görmedim mühendislerin kullandığını. Müsendisler genelde Mac falan kullanıyor veya Windows.
Mühendislerin kullanmasıyla alakası yok. Linux'a geçen kendini yazılım mühendisi, hacker falan sanıyor. İster üzerine alın ister alınma, doğrudan kimseyi hedef aldığım yok.

Mühendislerin kullanmasıyla alakası yok. Linux'a geçen kendini yazılım mühendisi, hacker falan sanıyor. İster üzerine alın ister alınma, doğrudan kimseyi hedef aldığım yok.

Dediğinize hiç katılmıyorum. Windows kullanıpta CMD'den yazıların rengini yeşil yapıp "ben hackerim" diye dolaşan insanlarda var. Linux'ta en azından terminalde falan uğraşıyorsun program falan kuruyorsun. Bir sorun olursa kendin uğraşman gerekiyor. Bunları seven kişiler zaten geçiyor. Windows'ta akşama kadar oyun oynayan birisinin işi değil zaten Linux.

1602986720221.gif

Ben stabilite ve performans arıyorum ve ikisini bir arada bulunduran çok fazla dağıtım yok. Windows'dan haz almasam da Linux bana bunları sunmasaydı kullanırdım. Stabilite açısından baktığımızda birçok Linux dağıtımından önde Windows ve performans olarak da idare eder bir düzeyde zaten bu sayede tutunmayı başarabildi. Rekabetçi bir politikayla karşısına çıkılsaydı GNU/Linux çoktan dünyanın en çok tutan işletim sistemi olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı